Počeli sa radom informativni displeji

Čekanje u banci, pošti, kod lekara, ili autobuskim stajalištima, nešto je na šta smo manje više svi navikli. Postavkom informativnih displeja na autobuska stajališta, putnici će tačno znati za koliko minuta stiže njegov autobus, odnosno da li imaju još vremena da trknu do obližnje trafike.
Prvi displeji koji su počeli sa radom su u ulici Đure Đakovića. Oni pokazuju broj linije koja treba da stigne, minutažu do dolaska na tu stanicu, kao i krajnju destinaciju, odnosno poslednju stanicu. Mogućnost greške ispisane na displeju je moguća, u zavisnosti od zakrčenosti saobraćaja, jer uređaj prati koliko je autobus udaljen od stajališta i na osnovu toga računa minutažu njegovog dolaska.
Od 27 informativnih displeja, dva displeja se razlikuju po veličini i količini informacija, a oba displeja su postavljena kod Lifke, zbog najfrekventnijeg dela, bar kada je reč o javnom prevozu.