Komentara: 0
Pregleda: 1633

Besplatan kurs: Agilno upravljanje projektima i agilnim timovima

10.09.2024. u 10:00h
Sponzorisani sadržaj
Regionalni inovacioni startap centar Ekonomskog fakulteta u Subotici, uz podršku Ministarstva nauke, tehnološkog razvoja, i inovacija, ponovo organizuje besplatne kurseve, a prvi kurs u okviru drugog ciklusa obuka biće na temu „Agilno upravljanje projektima i agilnim timovima“.
Besplatan kurs: Agilno upravljanje projektima i agilnim timovima

Prvo od pet predavanja održaće se 17. septembra od 17.30 časova, a svi koji žele da steknu nova ili unaprede svoja znanja mogu da se prijave na linku.

 - Cilj ovog kursa jeste da polaznike, tj. preduzetnike nauči koja je razlika između agilnih i tradicionalnih biznisa i zbog čega je važno da se kompanije razvijaju i/ili transformišu u agilne. Sinonimi za agilnost jesu “dinamičnost, prilagodljivost, u koraku sa trendovima”, a to su neizbežni atributi za savremeno poslovanje, jer su promene na tržištu neizbežne i brzo rastuće - objašnajvaju organizatori.

Kurs agilnog upravljanja projektima i agilnim timovima drže Milana Ceković, međunarodno sertifikovani CSP sertifikacione kuće "Scrum Alliance" i prof. dr Mirjana Marić, vanredni profesor na Ekonomskom fakultetu u Subotici i nastavnik na studijskom programu Poslovna informatika.

 - Ovim kursem preduzetnici će naučiti kako primenom agilnog pristupa mogu da uvedu inovacije u pogledu organizacije i optimizacije svojih biznisa. Takođe, naučiće koliko je važno biti agilan i prilagodljiv u biznisu i koliko je važno svoj način razmišljanja usmeriti ka inovacijama i konstantnim promenama, kako bi uvek bili konkurentni i upućeni u promene na tržištu – dodaju organizatori.

Agilni pristupi u praksi najzastupljeniji su u softverskim kompanijama, ali se osnovni principi, vrednosti, prakse i tehnike mogu uspešno preslikati i na druge organizacije.

 - U poslednje vreme je velika zainteresovanost kompanija, koje nisu iz IT sektora, za agilne prakse, jer su benefiti koje dobijaju mnogobrojni. Neke od kompanija koje su uspešno agilizovane kod nas su Raiffeisen banka, Generali osiguranje, Bosch, Rosche i zaista veliki broj malih i srednjih preduzeća. Polaznici kursa će naučiti i praktično primeniti sve osnovne koncepte najpopularnijeg agilnog pristupa u privredi – Scrum menadžerskog okvira. Biće edukovani da definišu viziju i strategiju svojih proizvoda, adekvatno prikupljaju korisničke/tržišne zahteve, definišu zahteve i prioritizuju ih, formiraju samoorganizujuće timove, koji učestvuju u definisanju sopstvenih zadataka i proceni vremena za njihov završetak. Takođe, naučiće da koriste alate kojim svakodnevno prate efikasnost i produktivnost rada zaposlenih na preuzetim zadacima, definišu obim posla za koji je dovoljno 4 nedelje osmočasovnog rada za uspešan završetak, da uključe sve zainteresovane strane u dobijanju povratnih informacija za završen deo posla, kontinuirano poboljšavanju proces rada i efikasnost tima, da im ne treba menadžer na projektima, već lider koji se zove Scrum vođa - zaključuju oni.

Svaku od tema, polaznici će obrađivati kroz simulaciju/gejmifikaciju, kako bi odmah dobili “alat” u ruke.

Sponzorisani sadržaj
Postavljeno pre 2 dana i 11 časova
Komentara: 0
Pregleda: 1633
Povezane teme

ekonomski fakultet subotica

regionalni inovativni startap centar

Komentara
0
Napiši komentar
Pošalji komentar
Dodaj grafički fajl
(do 20 MB)
    Imaš na raspolaganju 1000 karaktera
    Pravila komentarisanja
    Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove ovog Internet portala. Komentari su moderirani i odobravani u skladu sa opštim pravilima i uslovima.