Azil za pse ponovo radi
Sve što je trebalo da se ispuni po Zakonu je i urađeno. Azil ima veterinara, svi psi su uhranjeni, a lokalna samouprava je finansirala uređenje objekta, pre svega ograde, betonskih boksova, kao i zvučne izolacije. Iako je do sada uloženo oko 7 miliona dinara, za kompletno uređenje azila, potrebno je još ulaganja.
Azil trenutno ima 146 pasa, koji su podeljeni u nešto manje boksova, a uređen je i tzv. nečisti deo azila gde se nalaze opasni psi koji ne mogu biti udomljeni. Broj mesta je mali i u azilu se nadaju da će taj broj uskoro biti proširen. 98 odsto pasa u azilu je sterilisano, odnosno kastrirano, svi su vakcinisani protiv besnila i čipovani, a dva puta godišnje se radi čišćenje od parazita.
Predstavnici lokalne samouprave obišli su azil i uverili se u njegovo stanje, koje je do pre samo nekoliko meseci bilo maltene nepodnošljivo za pse. Dobijena je dozvola za rad i u nečistom delu, a ono što je najbitnije svi psi su uhranjeni. Iako još ima da se ulaže u azil, ono što je bitno jeste da se krenulo u pozitivnom pravcu.
Sa uređenjem situacije u azilu otpočela i akcija udomljavanja pasa i u poslednjih nekoliko meseci udomljeno je 40 pasa. Na sajtu JKP Čistoća i zelenilo građani mogu da pogledaju pse, a udomljavanje je potpuno besplatno. Takođe se radi i program socijalizacije pasa i kao drugo što je potrebno da se uvede u Zakonske okvire. Građanin koji udomi psa, dobija vaksinisanog, čipovanog, sterilisanog i očišćenog psa od parazita.