Celodnevni boravak za decu počeo sa radom
U skladu sa instrukcijama Ministarstva prosvete, OŠ "Ivan Goran Kovačić" juče je dočekala prve učenike u celodnevnom boravku. Po rečima direktorke Branke Bešlić, potrebu za celodnevnim boravkom do sada je iskazalo 16 porodica za isto toliko učenika koji pohađaju 1. i 2. razred.
- Prvu nedelju će u boravku boraviti do osmoro dece. Deca će boraviti u školi od 7:30 do 16:20 časova. Trudili smo se da deci boravak u školi posle dva meseca učinimo zanimljivim i sadržajnim. Pored praćenja TV časova, za učenike su organizovane kreativne sportske, kao i igrovne aktivnosti u dvorištu škole - rekla je Bešlić, dodajući da su u cilju prevencije infekcije kovid-19, pojačali i uveli dodatne mere zaštite. - Izvršena je dezinfekcija prostora i opreme, postavljene su dezobarijere na svim ulazima u školu i dezinfekcija ruku, a obezbeđene su i zaštitne maske i rukavice za sve zaposlene.
Pomoć u nabavci neophodnih zaštitnih sredstava za rad pružili su lokalna samouprava i Gradski štab za vanredne situacije, koji su tokom protekle nedelje snabdeli osnovne škole i 50 objekata Predškolske ustanove "Naša radost" maskama, rukavicama i sredstvima za dezinfekciju ruku i prostorija, kako bi spremno dočekali početak rada.
- Komunikacija sa školama sve vreme trajanja vanrednog stanja bila je stalna. Upravo ova škola spada u red onih koje su organizovale i neposredan rad sa učenicima i održavale časove preko Skajpa, ali je imala i niz drugih aktivnosti u uslovima vanrednog stanja, kroz društveno humanitarni rad i različite vrste pomoći. Naime, u nekim vrtićima i školama, pa i ovoj, stručne službe pružale su psihološku podršku deci i roditeljima kako bi im olakšali, odnosno osnažili ih da na najbezbolniji način funkcionišu u uslovima vanrednog stanja - rekla je Jasmina Stevanović, sekretarka Sekratarijata za društvene delatnosti, podsećajući da su đaci, nastavnici i roditelji sašili maske koje su kasnije predate zaposlenima u Predškolskoj ustanovi "Naša radost". - Taj gest pokazuje da nismo zaboravili jedni na druge, ni mi na škole, a ni škole na svoj grad, i da treba da se držimo zajedno i pomognemo jedni drugima. Na jedan poseban način zapravo smo uputili deci poruku, čija je suština da sve što urade može i te kako da bude praktično primenjeno i da su deo društva koji nam je najvažniji, ali na koji uvek možemo i moramo da računamo.