Deo opozicije ukazao na lošu bezbednosnu situaciju po pitanju migrantskih obračuna
Iz Zeleno-levog fronta navode da problemi sa kojima se suočavamo nisu lokalne prirode i dodaju da na teritoriji Srbije deluju transacionalne krijumčarske grupe.
- Postoji jasna razlika između toga ko je migrant, a ko je deo krijumčarske bande. Migranti koji prolaze kroz Suboticu na putu ka zemljama Evropske unije nisu naoružani i u pitanju su obični ljudi koji beže iz raznih razloga, a oni koji imaju oružje su krijumčari i kriminalci sa kojima se mi obračunavamo -podvukao je Luka Vučinac iz Zeleno-levog fronta i dodao da protok informacija od nadležnih javnih službi mora biti na znatno većem nivou - Da protok informacija nije dovoljno dobar imali smo priliku da vidimo u slučaju pucnjave kod "Lidla", zvanične informacije o tom oružanom sukobu dobili smo tek nakon dva dana. Pozivam MUP da što pre i što tačnije obaveštava građane o tome šta se dešava na teritoriji Subotice i apelujem na građane da nikako ne ulaze u šumu.
Predstavnik Stranke slobode i pravde Ivan Rakić, takođe se osvrnuo na pucnjavu kod marketa "Lidl", kao i na poslednji oružani sukob koji se dogodio na Hajdukovu, te nadležnima postavio niz pitanja.
- Član 59 Zakona o policiji predviđa da se u ovakvim situacijama raspiše poternica za počiniocem, pa nas interesuje da li je to urađeno u ovoj ili nekoj od prethodnih pucnjava? Znamo li ime žrtve i ime napadača? Smatramo da treba da znamo budući da se to desilo u centru grada naočigled minimum 10 ljudi, a ispred "Lidla" postoji i kamera - ovo su samo neka od pitanja koje je postavio Rakić koji je istakao da je potrebno aktivirati rezervni sastav policije -Ta akcija povećanja broja policajaca neće doneti željene rezultate ukoliko se ne reše i druge stvari. Tu prvenstveno mislimo na kontrolu taksista. Oni nemaju pravo da legitimišu ljude koje prevoze, ali zato policija treba da postavi kontrolne punktove na ulazima u grad, kao i na putevima gde se migranti kreću i da legitimiše sumnjiva lica, kao i da se vrši pretres onih vozila za koja se sumnja da prevoze oružje. To naoružanje nekako mora stići do Subotice, a postavlja se pitanje ko migranatima dotura to oružje? Ima li šanse da se krijumčari identifikuju i razoružaju? Vesti o pucnjavama postale su svakodnevica i građani se osećaju nebezbedno u svom gradu, što nije bio slučaj do pre par godina.
Na kraju zajedničke konferencije, predstavnik Narodnog pokreta Srbije Vojislav Maćoš istakao je da je neophodno što pre raspisati lokalne izbore.