Pregleda: 778

Dizanje tegova: Subotičanke ekipno treće na Prvenstvu Srbije

15.11.2021. u 10:09h
U nedelju u Hali sportova održani su Završni turnir Ekipnog prvenstva Srbije i Gala kup za žene u dizanju tegova. Takmičarke Spartaka osvojile su treće mesto na Državnom.

Klub dizača tegova "Spartak", u sastavu Tina Alijević, Liljana Čikoš, Sofija Dobrički i Kira Kočiš, osvojio je 1.781 bod što je bilo dovoljno za treće mesto. Prvo je pripalo ekipi "8. mart" iz Iriga sa 2.125 bodova, dok je drugi bio Partizan sa 1.861 osvojen bod.

Na Gala kupu, gde se nadmetalo 10 takmičarki, Subotičanke su imale manje uspeha. Tina Alijević zauzela je 6. mesto (trzaj - 60kg,   izbačaj -  70kg,  u biatlonu 130kg), Kira Kočiš bila je 9. (trzaj - 48kg,   izbačaj -  67kg,  u biatlonu 115kg), Sofija Dobrički zauzela je 10. poziciju (trzaj - 37kg,   izbačaj -  54kg,  u biatlonu 91kg), a Ljiljana Čikoš okončala je takmičenje na 11. poziciji (trzaj - 40kg,   izbačaj -  54kg,  u biatlonu 94kg).

Dizanje tegova: Subotičanke ekipno treće na Prvenstvu SrbijeNaredno takmičenje na kojem će učestvovati takmičari Spartaka, koje je zakazano za 4. decembar, je Turnir Vojvodine i Međunarodni memorijalni turnir „Stevan Pišta Gromilović“ u  Somboru.