Duž palićke promenade spomen na Lajoša Vermeša
Postavljanje tabli koje su obogatile promenadu finansirala je Pokrajinska vlada sa 100 hiljada dinara. Informacije su ispisane na šest jezika – na sva četiri koja su u službenoj upotrebi i na engleskom i nemačkom jeziku.
- Nikada nije loše da ponovimo da smo mi na Paliću još 1880.godine imali olimpijadu zahvaljujući Lajošu Vermešu. To je bilo 16 godina pre nego što su održane moderne Olimpijske igre. On je pokazao put, bez njega ne bismo imali savremene olimpijske igre, ne bi se izgradio Bogojvar, zgrada današnje Riblje čarde i Vile „Lujze“, niti bismo imali toliko izvrsnih sportista u Subotici, Paliću i okolini – istakao je Balint Pastor, predsednik Skupštine grada. – Zahvaljujem se porodici koja nam je ustupila originalne fotografije, jer bez njih ne bi mogli da pokažemo sugrađanima i gostima iz celog sveta ko je bio Lajoš Vermeš.
Predstavljanju tabli o liku i delu Lajoša Vermeša prisustvovali su njegov unuk Mihalj Vermeš i čukununuka Viktorija.
- Veoma sam dirnut što prisustvujem ovako divnom događaju. Ovo je veoma kreativna ideja dajući snažan doprinos u očuvanju sportskih i kulturno-istorijskih tradicija našeg naroda – ističe Mihalj Vermeš. – Deda je od deset do 18. Godine bio u Gimnaziji u Budumpešti, gde se zaljubio u sport i antički jezik i kulturu. Tako je dobio ideju da sa svojom braćom Nandorom i Belom i velikim prijateljem Miklošem Matkovićem organizuje Palićke sportske igre.