Pregleda: 1281

Džudisti Spartaka osvojili 4 medalje u Kikindi

12.11.2015. u 11:07h
Džudisti Spartaka učestvovali su u subotu na međunarodnom Kupu Kikinde na kojem je nastupilo ukupno 388 takmičara iz 40 klubova 9 evropskih država.

Među skoro četiri stotine takmičara džudisti iz Subotice, pomognuti sekcijom iz Bajmoka, osvojili su ukupno četiri medalje, po dve srebrne i dve bronzane. Medalje srebrnog sjaja osvojili su Nikolina Pavić i Dušan Vukas, dok su bronze osvojili Lazar Ivošević i Mateja Borojević.

Po rečima trenera Spartakovih takmičara Vladimira Tanaskovića i MIlana Bogića, uzimajući u obzir na jačinu turnira, uz dosta takmičara koji su za dlaku ostali bez medalje, može se reći da ovo nije loš rezultat. Neki od takmičara su ovaj turnir doživeli i kao generalnu probu za prvenstvo Vojvodine za najmlađe, koje očekuje džudiste Spartaka za vikend u Zrenjaninu.