Pregleda: 393

Džudo: Mateja Borojević prvak Srbije, Spartak na turniru u Mađarskoj ekipno treći

08.10.2024. u 08:39h

Mateja Borojević okitio se titulom prvaka Srbije u konkurenciji seniora. Na Državnom prvenstvu održanom tokom vikenda u Beogradu džudista Spartaka u kategoriji do plus 100kg osvojio je zlatnu medalju i popeo se na najviše postolje.

Spartak su na prvenstvu predstavljala tri takmičara, a najuspešniji bio je Borojević i još jednom potvrdio svoj kvalitet osvojivši prve mesto u teškoj kategoriji do 100 kg. Do 66kg Silard Uri ostao je bez plasmana, dok se Vuk Bošnjak posle duže pauze nadmetao u kategoriji do 100kg, ali je zaustavljen u repasažnim borbama u pohodu na bronzu.

Džudo: Mateja Borojević prvak Srbije, Spartak na turniru u Mađarskoj ekipno trećiDžudo: Mateja Borojević prvak Srbije, Spartak na turniru u Mađarskoj ekipno trećiMlađi takmičari Spartaka pod vođstvom trenera Milana Bogića bili su uspešni na Međunarodnom turniru „Čaba Bela“ održanom u Mađarskoj. U konkurenciji 400 takmičara iz 70 klubova Spartakovi džudisti osvojili su osam medalja i u ekipnom plasmanu zauzeli treće mesto.

Zlato su osvojili Luka Milić, Dragan Rajačić, Mihajlo Bogić i Marko Lovaš. Srebrom su se okitili Miljan Kutuzov i Mihajlo Stokanović, dok su bronze osvojili Novak Mamužić i Relja Žagar.