Pregleda: 856

Džudo: Spartak osvojio devet medalja na turniru u Zrenjaninu

07.03.2023. u 14:39h
Na 40. Međunarodnom džudo turniru „8. mart“ održanom u Zrenjaninu Spartakovi takmičari su osvojili devet medalja.

U konkurenciji 53 kluba iz Bosne i Hercegovine, Hrvatske, Mađarske, Bugarske, Slovenije i Srbije gde se nadmetalo 619 takmičara Subotičani su se okitili sa jednim zlatnim, tri srebrna i pet bronzanih odličja i u generalnom plasmanu zauzeli sedmo mesto.

Zlatnu medalju osvojio je Veljko Borojević u kategoriji do 73kg.

Srebrom su se okitili: Relja Žagar do 30kg, Petar Tomović do 38kg i Marko Lovaš preko 66kg.

Bronze su osvojili:  Aliz Toth do 25kg - sekcija Bajmok, Luka Milić do 30kg, Mihajlo Stokanović do 30kg,  Dragan Rajačić do 36kg i David Kovač do 50kg.

Ekipu su predvodili treneri Milan Bogić, Mihailo Milošev, Tamara Tanasković i Vladimir Tanasković.