Pregleda: 1918

Džudo: Spartak osvojio osam medalja na Prvenstvu Vojvodine

12.06.2023. u 12:32h
U Stepanovićevu je održano Prvenstvo Vojvodine u džudou za poletarce i seniore. Nadmetalo se 180 takmičara iz 27 klubova u konkurenciji poletaraca, dok su se za odličja u konkurenciji seniora borila 52 takmičara iz 14 klubova. Džudisti Spartaka vratili su se bogatiji za osam medalja.

U konkurenciji poletaraca Aliz Tot osvojila je prvo mesto i osvojila zlato u kategoriji do 25kg. Dragan Rajačić u kategoriji do 46kg zauzeo je drugu poziciju i srebrnu medalju, a bronzanim odličjima oktili su se Jelena Trifunović do 25kg, Marko Čonka do 31kg, Lila Boglarka Feješ do 38kg iz sekcije Čantavir.

Seniori su osvojili četiri medalje. Julia Kajari  okitila se zlatnim odličjem u kategoriji do 70kg, bronze su izborili Petar Čonka do 100kg, Mateja Borojević preko 100kg i Petar Čonka.

Ekipu su predvodili treneri Mihajlo Milošev, Milan Bogić, Robert Marton, Vladimir Tanasković.