Pregleda: 1036

Džudo: Spartak treći na međunarodnom turniru u Bečeju

15.11.2021. u 10:00h > 14:56
Na Međunarodnom turniru u Bečeju džudisti Spartaka, sa sekcijama iz Bajmoka i Čantavira, u ukupnom plasmanu zauzeli su treće mesto. Istakli su se Veljko Borojević i Vukan Stokanović osvojivši zlatne medalje.

Na turniru se nadmetalo 320 takmičara iz 40 klubova iz Mađarske, Bosne i Hercegovine, Rumunije i Srbije. Subotičani su ostvarili dobre rezultate. Veljko Borojević i Vukan Stokanović su se okitili zlatom, Mihajlo Stokanović i Maksim Muhadinović uzeli su srebro, a Relja Žagar, Luka Milić, Nikolina Tatalović u kategoriji do 57kg, Dario Kujundžić u kategoriji do 73kg, Nemanja Tatalović preko 73kg iz sekcije Bajmok, Noe Cetvei u kategoriji do 60kg, Andrea Forgo u kategoriji 48kg i Gloria Fero do 52kg iz sekcije Čantavir su osvojili bronzane medalje.

Ekipu su predvodili treneri Robert Marton, Nemanja Nikolić i Vladimir Tanasković.

Pred džudistima je "Spartan Kup" koji se održava 28. novembra u Subotici.