Pregleda: 1474

Fudbal: Bačka 1901 slavila protiv Slobode, Krmar dvostruki strelac

04.04.2021. u 13:15h
Fudbaleri Bačke 1901 konačno su upisali tri boda. Savladali su Subotičani u 26. kolu Srpske lige, grupa Vojvodina Slobodu iz Novih Kozaraca sa 3:0. Milivoj Krmar već je u prvom delu rešio pitanje pobednika postigavši dva gola.

U prvom delu Subotičani si bili bolji rival na terenu. Odličnom i dinamičnom igrom stogli su već u sedmom minutu do prednosti golom Krmara. Veću inicijativu Bačka je krunisala i drigim golom, a strelac je ponovo bio Krmar - 2:0.

I u nastavku utakmice domaćin se pitao na terenu. Iako su gosti pokušali u nekoliko navrata da zaprete i smanje prednost Subotičana nisu uspeli. Tačku na prvu pobedu u prolećnom delu stavio je Nemanja Žiža i bodovi su ostali u Subotici.

Bačka 1901 – Sloboda 3:0 (2:0)
Krmar 7’,25’, Žiža 76’

Bačka: Stajković, Ćulibrk, Dunjić (Simić), Bjedov, Mezei, Anđić (Kežman), Kostić (Đurović), Krmar,  Glišović (Lončar), Provči (Žiža), Šljivančanin.

Sloboda: Živkov, Maljukan (Radulaški), Mijatović, Pavlović, Ćulibrk, Cvijanović (Galić), Spahić, Kondić., Rusić (Savić), Vrbački, Erdeljan.

U vanrednom 25. kolu, odigranom u sredu, Bačka 1901 je remizirala (0:0) u Čonoplji sa Slogom.
Bačka 1901 u narednom kolu gostuje u Sakulama gde je čeka okršaj sa Borcem.