Komentara: 2
Pregleda: 1312

Fudbal: Bačka 1901 slavila u Perlezu (2:4)

31.05.2021. u 11:18h
Bačka 1901 pobedila je Vojvodinu u Perlezu sa 4:2 u 37. kolu Srpeke lige, grupa Vojvodina. Subotičani su već posle prvog dela imali prednost od 2:0, a u nastavku su potvrdili bolju igru i stigli do tri boda.

Od početka je igra bila dinamična i otvorena. Bačka je već  posle 15. minuta povela pogotkom Žiže, a u završnici prvog dela Kežman je udvostručio prednost crveno – belih.

U nastavku su se trgli i domaći. Knežević je uputio šut, Ćuruvija na kratko odbranio, a odbijenu loptu prihvata Malbaški i smanjuje na 1:2. Nije to pokolebalo Subotičane. Danilo Provči u 72. minutu povećava vođstvo Bačke na 1:3. Krmar je posle brze kontre prevario golmana domaćih za prednost od 1:4, a tačku na utakmicu stavio je Malbaški drugim golom u finišu – 2:4.

Iako su ostvarili pobedu, crveno – beli teško da će opstati u ligi, jer kolo pre kraja zauzimaju 15. mesto sa 41 osvojenim bodom. Prema pravilu šet ekipa ispada ove sezone, a Subotičani su upravo prvi ispod crte.

Vojvodina 1928 – Bačka 1901 2:4 (0:2)
Malbaški 48’,88’- Žiža 15’, Kežman 45’, Provči 72’, Krmar 87’

Vojvodina: Magda, Ješić, Živanović, Jeftić (Bošnjak), Kalajdžija, O. Knežević, Malbaški, M. Knežević (Hovenac), Padejski, Miklić (Popov), Džajski (Petrković).

Bačka: Ćuruvija, Đurović, Bjedov, Simić (Provči) Mezei, Anđić, Lončar, Glišović (Hrastovački), Žiža, Kežman, Krmar (Malenčić).

U poslednjem kolu bačka 1901 dočekuje Stari Grad iz Bačke Palanke.