Pregleda: 1341

Fudbal: Bačka 1901 ubedljiva protiv Kozare (4:0)

23.05.2021. u 13:00h
Bačka 1901 na stadionu kraj Somborske kapije upisala je pobedu od 4:0 protiv Kozare iz Banatskog velikog sela, u okviru 36. kola Srpske lige, grupa Vojvodina.

Bačka je odlično otvorila utakmicu i tokom prvih 45. minuta bila bolja na terenu. Nizali su prilike, ali su mreže ostale mirne. Nastavak utakmice doneo je još bolju igru i požrtvovanost domaćeg tima. Stvorili su Subotičani nekoliko prilika, a onda konačno u 61. minutu i poveli golom Kežmana. Provči je ubrzo udvostručio prednost, a u 75. minutu po drugi put se upisao u listu strelaca za 3:0. Gosti su imali priliku da smanje sa bele tačke, ali je Ćuruvija odbranio penal. Tačku na ubedljivu pobedu stavio je Kežman u 88. minutu – 4:0.

Bačka 1901 : Kozara 4:0 (0:0)
Kežman 61’, 88’, Provči 65’, 75’

Bačka: Ćuruvija, Ćulibrk (Gabrić), Šojić, Đurović, Mezei, Simić (Malenčić), Anđić, Žiža, Provči, Krmar(D. Jovanović), Kežman.

Kozara: Đaković, Terzin, Bjelanović, Bunić (Ratko),Mirčeta (Misić), Vojvodić, Petrovoć, Jovandić, Lisica, Savin, Babić.

U narednom kolu Bačka 1901 gostuje u Parlezu  gde se sastaje sa ekipom Vojvodine.