Pregleda: 1004

Fudbal: Šest golova u mreži Zemunki - „Golubice“ slavile na startu plejofa

21.03.2022. u 08:45h
Fudbalerke Spartaka nastavile su u pobedničkom ritmu i u prvom kolu plejofa savladale Slogu iz Zemuna sa 6:1. Subotičanke su bile bolje na terenu i zasluženo trijumfovale.

U prvom delu utakmice Spartak je diktirao igru, stvarao šanse i u 17. minitu stigao do prednosti pogotkom Trip. Imale su „golubice“ nekoliko dobrih šansi, Milivojevićeva je pogodila prečku. U 33. usledila je kazna za propušteno. Posle asistencije Batočanin, Trišićeva je loptu poslala u mrežu za izjednačenje - 1:1. Boljom igrom Spartak je u završnici prvog dela došao ponovo u vođstvo golom Anastasije Ćirić - 2:1.

U drugom poluvremenu Subotičanke su se razigrale i još tri puta zatresle mrežu Sloge. Tijana Filipović je pogodila za 3:1, a ubrzo je Ćirićeva iskoristila novu šansu i po drugi put savladala Ljiljanu Gardijan za vođstvo od 4:1.  Lefevr je bila precizna u 78. minutu, a Živana Stupar je postavila konačnih 6:1.

Spartak – Sloga 6:1 (2:1)
Trip 17’, Ćirić 42’,58’, Filipović 52’, Lefevr 78’, Stupar 78’

Spartak: Škandro, Baka, Nađ, Slović, Milivojević, Trip, Ćirić (Levis) , Filipović, Ilić (Lefevr), Šarić (Kusi), Stupar.

Sloga: Gardijan, Milanović, Blagojević, Milić, Živković, Batočanin, Dabić, Trišić (Trutić), Popović, Zlatanović, Vasović.

U narednom kolu Spartak je ponovo domaćin, a ugostiće Crvenu zvezdu.