Pregleda: 787

Futsal: Spartak poražen u Beogradu nakon preokreta (5:4)

07.02.2023. u 15:50h
Spartak je ostao bez bodova u 15. kolu Druge futsal lige na gostovanju u Beogradu. Posle mnogo borbe i preokreta Banjica je pobedila sa 5:4.

Već u prvom minutu utakmice Luka Sili je zatresao mrežu domaćina i nagovestio odličnu igru Subotičana. Nije mnogo trebalo plavo – belima Đorđe Celin se pobrinuo da doću do prednosti od 2:0. Uspela je Banjica preko Krstića da smanji na 1:2, a pred odlazak na pauzu golman domaćina je kapitulirao po treći put. Aleksandar Zolnajić je pogodio za 1:3.

Drugo poluvreme je proteklo u velikoj borbi. Domaćin se trudio na sve načine da dođe do preko potrebnih bodova. Petrović je smanjio prednost Spartaka, a Janjić poravnao rezultat na 3:3 pet minuta pre kraja. U samo završnici se odlučivalo pitanje pobednika. Krstić je prokrenuo u korist Banjice, a zatim u poslednjem minutu Veselin Guberinić izjednačio na 4:4. Tačku na meč stavio je Jovanović i doneo domaćinu pobedu.

Banjica – Spartak 5:4 (1:3)
Krstić 12’, 39’, Petrović 28’, Janjić 35’, Jovanović 40’ – Sili 1’, Celin 6’, Zolnajić 20’, Guberinić 40

Banjica: Sokić, Krstić, Janjić, Jovanović, Majstorović, Spasić, Ljuškić, Petrović, Jelić, Mikuletić, Karan, Kokotović.

Spartak: Bjelica, Celin, Mijatović, Guberinić, Sili, Horvacki, Nedić, Spremo, Nađ, Bašić, Tomić, Čičić, Zolnajić.

Spartak u narednom kolu dočekuje ekipu "Winter sport" iz Niša.