Pregleda: 1295

Futsal: Spartak posle preokreta do pobede u prvoj utakmici polufinala plejofa

30.03.2022. u 16:30h

Spartak je zabeležio pobedu u prvoj polufinalnoj utakmici plejofa Vojvođanske futsal lige. Subotičani su u Somboru bili bolji od ŽAK Jumiora i pobedili sa 6:3. Iako je domaći tim rešio prvo poluvreme u svoju korist sa dva gola prednosti plavo – beli su uspeli da izjednače potom preokrenu i na kraju trijumfuju.

Somborci su posle pet minuta igre stekli prednost preko Simića, a  ubrzo je Mančić uspeo da udvostruči vođstvo. Igrao se 14. minut kada je Ljubomir Simić po drugi put savladao Bjelicu za 3:0. Pre odlaska na pauzu Goran Popović je smanjio razliku na dva gola – 3:1.

Nastavak utakmice pripao je Subotičanima. Raspoloženi za iigru i raspucani plavo – beli uspeli su da izjednače golovima Timića i Maksimovića, a u poslednjih desetak minuta meča i da prokrenu rezultat u svoju korist. David Zolnajić je sa dva brza pogotka preokrenuo a 3:5, a tačku na pobedu u prvom okršaju stavio je Nikola Tomić svojim golom minut pre kraja – 3:6.

ŽAK Junior – Spartak 3:6 (3:1)
Simić 5’, 14’, Mančić 12’ – Popović 15’, Tomić 23’, 39’, Maksimović 29’, Zolnajić 33’,34’

ŽAK: Molnar, Mančić, Vujin, Vukelić, Bojić, Bandobranski, Vidaković, Mitrović, Vukas, Simić.
Spartak: Bjelica, Popović, Vuković, Čičić, Maksimović, Horvacki, Zolnajić, Arežina, Kujundžić, Tomić.

Revanš utakmica se igra u Subotici, u nedelju od 16 časova u sali MESŠC-a.