Pregleda: 697

Futsal: Spartak startovao pobedom u plejofu, revanš u nedelju u Subotici

15.03.2022. u 12:07h
Spartak je upisao pobedu protiv Kikinde od 6:4 u Mokrinu u prvom meču četvrtfinala plejofa Vojvođanske futsal lige. Pružili su Kikinđani dobar otpor, ali su Subotičani ipak na kraju slavili za dobar start u borbi za viši rang.

Nikola Maksimović je Spartak doveo u vođstvo na startu utakmice. Uspeli su domaći igrači da izjednače nakon desetak minuta. Već u sledećem napadu Nedić je doneo novu prednost Subotičanima, a Tomić pogodio za 3:1 pred odlazak na pauzu.

Drugo poluvreme samo što je počelo Đukić je smanji na 3:2, ali golgeter Spartaka Nikola Tomić sa dva gola dovodi goste u vođstvo od 5:2. Uspeli su domaći igrači još dva puta da savladaju Bjelicu, ali se Tomić Pobrinuo po četvrti put da zatrese mrežu Kiminde za konačnih 4:6 i prvu pobedu u  plejofu.

Kikinda – Spartak NTM Čikerija 4:6 (1:3)

Cvijanović 11’, Đukić 21’, Detari 30’, Spahić 33’- Maksimović 1’, Nedić 11’, Tomić 20’,24’, 29’, 31’
Kikinda: Čeleketić, Zeljković, Spahić, Detari, Đukić, Nešić, Salkai, Kresoja, Belić, Pakija, Bajić, Cvijanović, Popov.
Spartak: Bjelica, Maksimović,Popović, Čičić, Zolnajić, Kujundžić, Nedić, Tomić.

Revanš meč se igra u nedelju u Hali sportova od 20 časova.