Pregleda: 750

Futsal: Spartak ubedljiv protiv Partenona

01.11.2022. u 14:03h
Nove bodove uknjižio je Spartak nakon ubedljivog trijumfa od 9:1 nad Partenonom iz Smederevske Palanke u okviru 9. kola Druge futsal lige. Pitanje pobednika Subotičani su rešili gotovo u prvom delu meč kada su stekli prednost od pet golova. U nastavku su to potvrdili za ubedljivu pobedu.

Seriju golova na parketu Hale sportova u Dudovoj šumi otvorio e Veselin Guberinić već posle dva minuta igre. Đorđe Celin se pobrinuo da udvostruči vođstvo Spartaka, dok je Dražen Lučanović bio precizan za 3:0. U finišu prvog dela protivničku mrežu zatresli su Milan Čičić i Luka Sili.

Dominacija domaćina nastavljena je i u drugom delu meča. Nemilosrdnis u bili Subotičani i još četiri puta naterali golmana Partenona da loptu vadi iz mreže. Luka Sili se upisao tri puta u listu strelaca, a bio je precizan i Nedo Nedić. Počasni pogodak za goste postigao je Nikola Đokić – 9:1.

Spartak - Partenon 9:1 (5:0)
Guberinić 2’, Celin 7’, Lučanović 17, Čičić 20’, Sili 20’, 28’, 31’,40’, Nedić 38’ – Đokić 31’

Spartak: Bjelica, Celin, Lučanović, Mijatović, Guberinić, Horvacki, Nedić, Sili, Bursaćm, Bašić, Čičić, Stanić.

Partenon: Lazović, Tacković, Veljković, Spasojević, Radić, Nestorović, Petrović, Petronijević, Đokić.

Spartak u narednom kolu gostuje u Požarevcu.