Komentara: 2
Pregleda: 1990

Gimnastika: Filip Kulić prvak Srbije u juniorskom uzrastu

28.05.2021. u 11:15h
Proteklog vikenda, 22-23. maja, u Novom Sadu održano je Prvenstvo Srbije u gimnastici po uzrasnim kategorijama, u muškoj konkurenciji. U kategoriji kadeta za Gimnastičko društvo "Partizan-Željezničar" iz Subotice nastupili su Balaž Gombaš i Aleks Čupak, dok je u juniorskoj konkurenciji nastupio Filip Kulić.

U višebojskom delu takmičenja Balaz Gombaš zauzeo je 3. mesto, dok je Aleks Čupak bio peti. Mnogo uspešniji je bio FIlip Kulić koji je zauzeo 1. mesto u juniorskoj konkurenciji, što je izuzetan uspeh.

U finalnom delu takmičenja po spravama sva tri takmičara su ostvarila pravo na učešće na svih šest sprava, gde je Gombaš osvojio dve medalje i to 1. mesto na konju sa hvataljkama i 3. mesto na krugovima. Drugi kadet Gimnastičarskog kluba "Partizan-Željezničar" Aleks Čupak osvojio je tri medalje i to 3. mesto na parteru, 1. mesto na krugovima i 3. mesto na razboju.

Kulić je sa finala po spravama bogatiji za još 6 medalja. Na svakoj spravi je poneo medalju i to 5 zlatnih na parteru, krugovima, preskoku, razboju i vratilu i jednu srebrnu u vežbi na konju sa hvataljkama.

Trener mladih subotičkih nada na ovom takmičenju bio je Robert Milutinović, koji je istakao da je vrlo zadovoljan ostvarenim rezultatima.

Gimnastika: Filip Kulić prvak Srbije u juniorskom uzrastuGimnastika: Filip Kulić prvak Srbije u juniorskom uzrastu