Goran Ješić posetio privrednu zonu Mali Bajmok
Ješić je tom prilikom podsetio da pre nekoliko godina privredna zona Mali Bajmok nije ni postojala, te da je Subotica u tom trenutku od "nekadašnjeg ekonomskog repera postala ekonomski beznačajna".
Ješić je dostignuća u privrednoj zoni Mali Bajmok u poslednje tri godine ocenio kao "impozantne", posebno naglašavajući generalnu teškoću privlačenja investicija u tom periodu.
Gradonačelnik Vučinić ocenio je da je Ješić jedan od najuspešnijih predsednika opština u Srbiji u proteklih desetak godina po pitanju privlačenja stranih investicija.
Vučinić je podsetio da su potvrdu dobrog puta na realizaciji zajedničkog cilja, pored domaćih analitičara i organizacija, dobili i od renomiranog Fajnenšl tajmsa, čije izdanje FDI je Inđiju stavilo u tri najpovoljnije sredine po pitanju efektivnosti ulaganja, a Suboticu među deset gradova po strategiji privlačenja investicija u jugoistočnoj Evropi.
"Mislim da je u Srbiji došlo vreme da se uspešni povezuju i da zajedno rade na istim ciljevima", zaključio je Vučinić.
U Privrednoj zoni Mali Bajmok trenutno posluju Simens, koji zapošljava oko 500 radnika, Dunkermotoren sa oko 50 zaposlenih, Norma grupa sa oko 130 zaposlenih, kao i Kontinental sa oko 20 zaposlenih koji obavljaju probnu proizvodnju.
Uporedo s tim gradi nova fabrika Kontinentala u kojoj će do 2015. biti zaposleno oko 300 radnika na proizvodnji automobilskih delova za Audi, Folksvagen i BMW.
Norma grupa, takođe fabrika auto-delova, u budućem periodu će uposliti još oko 200 zaposlenih, a fabrika mikromotora Dunkermotoren završetkom nove hale u ovoj zoni planira povećanje broja radnika na oko 150.
Simens uskoro završava izgradnju nove hale, gde će biti zaposleno još 150 radnika, čime će se njihov broj popeti na 650, a proizvodiće u svetu jedinstvene i patentno zaštićene generatore za vetro-elektrane.
U Privrednoj zoni Mali Bajmok svoje investicije uskoro započinju i jedan od svetskih lidera u proizvodnji nakita Svarovski, koji će do kraja 2015. zapošljavati oko 600 radnika, kao i italijanska tekstilna industrija Kalcedonija koja planira upošljavanje 1.000 radnika.