Gradska biblioteka dobila tablu sa nazivima na četiri jezika
Principe rada Gradske biblioteke 1890. godine formulisao je Ištvan Ivanji, a dve godine kasnije nadležno telo odobrilo je osnivački akt. Od 1953. godine Gradska biblioteka je smeštena u nekadašnjoj zgradi Nacionalne kasine koju je projektovao Ferenc Rajhl 1896.godine.
- Subotička Gradska biblioteka je nastarija ustanova te vrste u Srbiji i ima najlepšu zgradu za svoje sedište. U protekle dve godine ostvarila su se dva značajna projekta, sredstvima Vlade Srbije uspeli smo da obnovimo glavnu fasadu zgrade, restaurirali smo atlase i zamenili prozore i vrata, a zahvaljujući sredstvima Vlade Mađarske zgrada je dobila novu čitaonicu koja odgovara očekivanjima savremnih čitalaca i istraživača. Ove investicije govore da smo za dve godine uspeli da obezbedimo oko 760 hiljada evra za obnovu ovog zdanja koje ej starije od Gradske kuće – istakao je Balint Pastor, predsednik Skupštine grada. - Danas smo stavili „tačku na i“ i okačili tablu sa nazivom ustanove na sva četiri jezika, koji su u skladu sa Statutom Grada Subotice.
Gradska biblioteka obeležava značajnu godišnjicu uz brojne planove.
- Mnogo je posla urađeno u protekle 132 godine. Gradska biblioteka u Subotici zauzima posebno mesto ne samo po bogatoj zbirci knjiga i periodika zavičajnog karaktera, starih i retkih knjiga, već i zato što se ovde susreću različite kulture i jezici – dodaje Adrien Kozma, direktorka Gradske biblioteke. - Primarni zadatak naše ustanove je da se održi ova kulturna raznolikost, a mi nastojimo da ga ispunimo našim knjižnom fondom i ponudom naših kulturnih programa.