Pregleda: 897

Jedriličarstvo: Palićani osvojili devet medalja na regatama u Mađarskoj i Makedoniji

29.09.2021. u 15:53h
Nakon nekoliko domaćih regata, takmičari Jedriličarskog kluba "Palić" su se ponovo uputili na međunarodne regate. U Mađarskoj su Palićani osvojili zlatnu medalju, dok su u Makedoniji bili mnogo uspešniji i doneli ukupno osam odličja.

Kristina Boja, Danilo Bešić i Dario Bešić su sa trenerom Ištvanom Boja u periodu od 23. do 26. septembra u Mađarskoj, u Balatonfiredu učestvovali na „ILCA Evropa Kupu“.

Na regati se nadmetalo ukupno 160 takmičara iz 15 država, gde ukupne rezultate regate čine rezultati šest održanih trka. Kristina je u veoma jakoj konkurenciji osvojila prvo mesto u kategoriji ILCA 6 u konkurenciji U19 za devojčice.

Jedriličarstvo: Palićani osvojili devet medalja na regatama u Mađarskoj i MakedonijiDrugi deo takmičara je istovremeno boravio u Makedoniji na Međunarodnoj regati, koja se održala za dane vikenda na Ohridskom jezeru. Na „International OHRID Regatti“ od takmičara Palića učestvovali su Luka Sretenović, Aleksa Sretenović, Bertalan Molnar, Nenad Zakić i Tijana Zakić pod vođstvom trenera Dejana Zakića.

Takmičari Palića su postigli odlične rezultate. Osvojili su pet prvih mesta i tri druga.

Nenad Zakić u klasi OPTIMIST – zauzeo je prvo mesto generalno i u kategoriji dečaka. Bertalan Molnar u klasi OPTIMIST u kategoriji dečaka do 12 godina bio je prvi, dok je generalno i u kategoriji dečaka zauzeo druga mesta.

Tijana Zakić u klasi OPTIMIST u kategoriji devojčica bila je prva, Aleksa Sretenović u klasi ILCA 4 je zauzeo prvo mesto i Luka Sretenović u klasi ILCA 4 je bio drugi.