Pregleda: 2393

Karate: Najmlađi takmičari "Spartak-Enpija" osvojili 19 medalja na "Šabačkom pobedniku"

17.05.2021. u 14:50h

U okviru priprema za Prvenstvo Srbije koje će se održati 6. juna u Jagodini, najmlađi takmičari Karate kluba "Spartak-Enpi" (petlići, poletarci, pioniri i nade) nastupili su na turniru „Šabački pobednik“.

U konkurenciji preko 400 takmičara iz 30 klubova iz Srbije i Republike Srpske, Subotičani su ekipno zauzeli treće mesto, osvojivši tom prilikom 19 medalja, i to 6 zlatnih, 5 srebrnih i 8 bronzanih.

Zlatne medalje osvojili su Dušan Jelačik, Luka Cvijin i Jana Papić u katama, dok su u borbama najsjajnija odličja zaslužili Bendžamin Osvald, Nenad Kolar i tim pionira (Vuk Miletić, Tadija Todorović i Maksim Škavo).

Medalje bronzanog sjaja kroz takmičenje u borbama osvojili su Tadija Todorović i  tim pionira (Bendžamin Osvald i Pavle Kerleta), dok su disciplini kate srbrne medalje poneli Bendžamin Osvald, Nenad Kolar i Dunja Gojkov.

Nastupajući u katama bronzane medalje osvojili su: Vukašin Jovanović, Medard Bakota, Aron Bakot, Aleksa Govorković, Vuk Miletić, Luka Boroš, kao i kata timovi petlića (Aleksa Govorković, Dušan Jelačik i Vukašin Jovanović) i pionira (Luka Boroš, Bendžamin Osvald i Vuk Miletić)

U naredna dva meseca takmičare KK "Spartak-Enpi" očekuju četiri turira - prvi naredni je predstojeći vikend u Molu (Turnir "Srem- Bačka-Banat"), zatim nedleju dana kasnije, 30. maja, sledi turnir u "Titelski pobednik", 6. juna je već najavljivano Prvenstvo Vojvodine u Jagodini, da bi kruna tih pripremih nastupa bilo Prvenstvo Starog kontinenta u Sloveniji koje je održava od 30. jula do 1. avgusta.