Pregleda: 2578

Karate: Takmičari "Spartak-Enpija" osvojili 51 medalju na Prvenstvu Srbije

08.06.2021. u 13:33h
Jagodina je u nedelju bila domaćin Prvenstva Srbije u karateu na kojem je nastupilo 700 takmičara iz 44 kluba. Među njima vrlo uspešan nastup imali su i takmičari "Spartak-Enpija". U izuzetnoj konkurenciji Subotičani su osvojili 51 medalju - 23 zlatne, 16 srebrnih i 12 bronzanih.

Nakon održanih regionalnih kvalifikacionih turnira KK "Spartak-Enpi" je u Generalnom plasmanu zauzeo 1. mesto  Po rečima predsednika i trenera Kluba, Milana Poledice, svi takmičari su bili izuzetno motivisani i naporan rad u proteklom periodu doneo je željeni rezultat.

U obe konkurencije – do zelenog pojasa i od plavog do crnog pojasa KK "Spartak-Enpi" je zauzeo 1. mesto. Za najbolju juniorku u borbama proglašena je Ines Barašević, a za najbolju seniorku Nikolina Lemić. Najuspešniji takmičar KK "Spartak-Enpi" je bio pionir Bendžamin Osvald koji je osvojio zlatne medalje u katama i borbama pojedinačno i tri zlatne medalje u katama ekipno.

Na Prvenstvu Srbije Subotičani su osvojili  51 medalju  - 23 zlatne, 16 srebrnih i 12 bronzanih.

Najsjajnije medalje u katama osvojili su: Jelačik Dušan, Osvald Bendzamin, Vrućinić Mila, Ilin Ivana, Bobić Anastasija, Ćeran Stefan, kata tim poletaraca (Jelačik Dušan, Osvald Bendzamin, Ivazović Ognjen), miks tim poletaraca (Vrućinić Mila, Jelačik Dušan, Papić Jana), kata tim pionira (Nađ Fedor, Miletić Vuk, Osvald Bendzamin), miks tim pionira (Miletić Vuk, Lalić Natalija, Osvald Bendzamin)

Što se tiče takmičenja u borbama, prva mesta su osvojili: Miletić Vuk, Osvald Bendzamin, Ćeran Stefan, Grbić Vladan, Cvijin Nađa, Barašević Ines, Grbić Sanja, Lemić Nikolina – ml. seniorke -62 kg, Lemić Nikolina - ml. seniorke apsolutna, Lemić Nikolina –seniorke -62 kg, Lemić Nikolina - seniorke apsolutna, ekipa pionira (Škavo Maksim, Bukilić Milovan, Marodić Uroš), miks ekipa kadeta (Ćeran Stefan, Popović Lidija), ekipa seniorki (Grbić Sanja, Lemić Nikolina, Popović Milena).

Drugim mestom i srebrnim medaljama morali su da se zadovolje takmičari u katama: Nađ Fedor, Davidović Nikolina, kata tim poletaraca (Todorović Tadija, Boroš Luka, Nađ Fedor), kata tim pionirki (Bobić Anastasija, Lalić Natalija, Gojkov Dunja), odnosno kroz takmičenje u borbama: Dmitrović Vukašin, Bukilić Milovan, Marodić Uroš, Kolar Nenad, Ćojder Teodora, Kuzmić Mila, Popović Milena – mlađe seniorke, Popović Milena – seniorke, tim pionira u borbama (Kerleta Pavle, Osvald Bendzamin, Miletić Vuk), miks tim pionira u borbama (Kerleta Pavle, Ćojder Teodora, Marodić Uroš), miks tim seniora (Grbić Vladan, Huremović Jugoslav, Grbić Sanja, Popović Milena), tim juniorki u borbama (Barašević Ines, Cvijin Nađa)

Karate: Takmičari "Spartak-Enpija" osvojili 51 medalju na Prvenstvu SrbijeBronzane medalje u disciplini kate osvojili su: Lukačević Lazar, Todorović Tadija, Papić Jana, Ilin Maša, Madar Andrea, kata tim poletarki (Papić Jana, Davidović Nikolina, Vrućinić Mila), kata tim pionirki (Lalić Natalija, Ivazović Ognjen, Bobić Anastasija), odnosno u borbama: Kerleta Pavle, Škavo Maksim, Grbić Vladan, Popović Lidija, tim nada (Budinčević Leon, Kolar Nenad), tim seniora (Grbić Vladan, Huremović Jugoslav).

U okviru Prvenstva Srbije obeležen je i Memorijal „Potpukovnik Goran Ostojić“, heroj sa Košara, koji se u mladosti bavio i karateom.

Što se tiče narednih aktivnosti KK "Spartak-Enpi", početkom naredne sedmice održaće se polaganje za učenička i majstorska karate zvanja, a naredno veliko takmičenje je Prvenstvo Evrope u Sloveniji koje se održava na prelazu meseca jula i avgusta.