Ko se sapleo o betonske kocke?
Kontaktirali smo nadležne, ali nismo uspeli da dobijemo odgovor ko je kriv za ovako izvedene radove, ali i samo idejno rešenje, jer se čini da svi peru ruke od ovog projekta.
Betonske kocke već na prvi pogled deluju u najmanju ruku neprivlačno, a kada se malo bolje zagledate i prošetate novom stazom shvatite da je pune neravnina i ulegnuća. Problematičan je, kako izbor materijala za trotoar oko subotičke secesijske lepotice, tako i sam kvalitet radova.
Nije to bio utisak samo naše ekipe koja je izašla na teren, već su slična zapažanja imali i prolaznici sa kojima smo razgovarali. Takođe, građani se pitaju i gde je rasveta za koju je pre nekoliko godina izdvojena prilična suma novca.
U Direkciji za izgradnju Grada, koja sprovodi pomenutu rekonstrukciju trotoara, kažu da oni samo rade prema planskoj i urbanističkoj dokumentaciji koju je izradio Zavod za urbanizam.
Kada je u pitanju rasveta koja je uklonjena, u Direkciji ističu da je bila nefunkcionalna, kao i da su se brojni građani žalili na istu, te da će biti pronađeno bolje rešenje za osvetljenje Gradske kuće.
U Zavodu za urbanizam, niko nije bio raspoložen da stane pred kamere naše televizije, ali tvrde da oni nisu odgovorni za izbor betonskih kocki, odnosno da je prema urbanističkom projektu koji je javnosti predstavljen u junu, za ovaj deo grada bio predviđen granit i klink opeka.
Takođe, u Zavodu smo saznali da je nakon odustajanja od rekonstrukcije ulice Age Mamužića, preostalo 10 miliona dinara iz budžeta koji su morali biti utrošeni do kraja godine, pa je novac brzinski preusmeren za trotoar oko Gradske kuće, koji košta 7,2 miliona dinara.
I dok se Direkcija i Zavod, čije spajanje je inače u toku, ne dogovore ko je nadležan za sporne betonske kocke, donosioci odluka u ovim preduzećima građanima svakako duguju odgovor na pitanje: Ko je odgovoran za naruživanje trotoara oko Gradske kuće o njihovom trošku?