Pregleda: 663

Košarka: Poraz Spartaka od Zlatibora u Čajetini (79:74)

06.12.2022. u 11:30h
Košarkaši Spartaka doživeli su treći ovosezonski poraz, prvi od kada je ekipu preuzeo trener Kostić. Zlatibor je bio bolji za 5 poena i slavio pred svojim navijačima.

Subotičani su na ovom meču uglavnom bili u zaostatku, imali su blagu rezultatsku prednost samo u prvoj deonici (12:16 u 7. minutu). U drugoj četvrtini na scenu je  stupio odlični Protić i sa tri trojke omogućio Čajetincima da se odlepe.

U nastavku je prednost domaćih iznosila i + 16 poena (65:49, 29. minut), ali se igrači Spartaka nisu predavali te su došli na samo tri poena zaostatka (74:77,39.minut). Ipak košem Đukanovića 15 sekundi pre kraja Zlatibor je potvrdio desetu ovosezonsku pobedu.

Zlatibor Gold gondola - Spartak Office shoes 79:74
(23:21, 24:15, 18:16, 14:22)

Spartak: Hardi 18 (7 skokova, 5 asistencija),  Prlja 8 (5 skokova), Sokolović  3 (5 asistencija), Danilović 17, Barna 17 (6 skokova), Ilkić, Jugović 6, Nikolson 3 (0/5 za tri poena, 6 skokova), Gazibegović 2, Šarenac, Opoku.

Strateg "golubova" kao posledicu poraza u ovom susretu vidi najviše u dužoj klupi u lošem izvođenju slobodnih bacanja, a kao apsurd je naveo da je njegova ekpa imala 8 skokova više a opet izgubila sa 5 razlike.

- Loše smo otvorili utakmicu, i jedno dobro poluvreme nije dovoljno da se dobije Zlatibor. Domaći su imali 13 ofanzivnih skokova, mi smo izgubili sa pet razlike, a promašili smo 10 slobodnih bacanja. Nismo imali poene sa klupe, samo 11, dok su domaći imali 36 - izjavio je trener Spartaka Oliver Kostić.

Trener Zlatibora Strajin Nedović smatra da je presudilo iskustvo njegove ekipe i da Spartak spada među četiri najbolje ekipe u ligi, sa Zlatiborom, Metalcem i Vojvodinom i da će Subotičane u nastavku lige retko ko dobiti kako u gostima, tako i na strani.

U nedelju, 11. decembra, od 17 časova Spartak očekuje ekipu Slobode iz Užica u 12. kolu KLS.