Pregleda: 603

Košarka: Poraz Spartaka u Dubaiju posle triler završnice (80:79)

21.10.2024. u 11:07h
Hrabra ekipa Spartaka nije nagrađena za sve ono dobro u sinoćnjem duelu protiv Dubaija. U neizvesnoj završnici "legija stranaca" uspela je da sačuva obraz i još jednom na mišiće dođe do dva boda. Subotičani su ostavili odličan utisak i još jednom pokazali da svaka ekipa treba da ih poštuje i uvažava, bez obzira na teren na kojem se igra.

Susret debitanata u regionalnom takmičenju opravdao je očekivanja. Favorizovani Dubai sastavljen od bivših NBA zvezda i reprezentativaca više država (Bertans,  Anđušić, Duverioglu, Prepelič i ostali) i Spartak odigrali su u  "Coca-cola" areni utakmicu u kojoj je više nego u dramatičnoj završnici pobedio  Dubai  košem Tejlora na  dve i po sekunde do kraja i zabeležio četvrtu pobedu ove sezone.

U poslednja tri minuta prvog poluvremena, zahvaljujući Bertansu koji je pogađao iz svih pozicija, domaći su stekli 10 poena prednosti. Nastavak je doneo  kvalitetniju igru našeg tima, pre svega u odbrani. Spartak je tokom trećeg perioda  "topio" prednost domaćih, a u 35. minutu je i poveo sa 67:68.

Na dva minuta pre kraja Subotičani su imali i plus pet (71:76), ali je koncentracija u finišu popustila te je već pomenuti Tejlor postigao ključne poene, nakon što je Kin na 10 sekundi do kraja doveo Spartak do vođstva (78:79).

Bolton je preuzeo odgovornost za poslednji napad, ali nije uspeo da poentira za pobedu Spartaka. Za subotički tim nije nastupio Gordić zbog povrede. Kod domaćih Bertrans 17 i Tejlor 15 poena.

Dubai - Spartak Office shoes 80:79
(23:25, 28:16, 10:18, 19:20)

Spartak: Cerovina 9, Rudan, Daniels 6, Momirov 10, Milisavljević, Gordić, Miletić 6, Medarević 6 (5 skokova), Tejić 2, Nikolić 10 (8 skokova), Kin 16, Bolton 14 (6 izgubljenih lopti).

U sledećem 6. kolu Spartak dočekuje ekipu barskog Mornara. Meč je na programu u nedelju, 27. oktobra, od 20 časova.