Pregleda: 1249

Košarka: Seniori Spartaka poraženi od Sloge, juniori savladali Slobodu

19.12.2022. u 10:48h
Izvor: Subotica.com  / KK "Spartak"
Košarkaši Sprataka odigrali su za vikend svoje mečeve u seniorskoj i juniorskoj konkurenciji. Seniori su vezali drugi poraz, poslednji od Sloge u Kraljevu (90:83), dok su juniori slavili na domaćem terenu nad Slobodom iz Užica (94:76).

Seniori Spartaka doživeli su četvrti ovosezonski gostujući poraz. U 13. kolu KLS, odigranom u Kraljevu, viđena je utakmica sa dva različita poluvremena.

Prvo poluvreme je pripalo Subotičanima koji su imali i devet poena prednosti (17:26), a na veliki odmor su otišli sa skromnih +5 (38:43). U nastavku "plavi" dozvoljavaju domaćinu da u trećoj deonici ubaci čak 29 poena i da neverovatnom serijom od 21:0 za manje od pet minuta utakmicu prevede na svoju  vodenicu. Spartak je u finišu uspeo samo da ublaži poraz.

Obe ekipe su odlično šutirale za tri poena (Sloga 11/22, Spartak 11/23), ali je veliki broj izgubljenih lopti u drugom poluvremenu (čak 12), znatno uticao na poraz Spartaka.

Sloga - Spartak Office shoes 90:83
(21:26, 17:17, 29:14, 23:26)

Spartak Office Shoes: Hardi 22, Prlja 6, Danilović 12, Sokolović 6 (7 asistencija), Barna 7, Jugović 3, Ilkić 5, Milisavljević 8, Šarenac 2, Nikolson 3, Gazibegović, Bojić 9.

Trener Spartaka Oliver Kostić je izjavio da je očekivao u drugom poluvremenu znatno agresivniju igru Sloge u odbrani,  ali da njegovi igrači nisu uspeli da odgovore na istu.

U sledećem 14. kolu Spartak dočekuje ekipu beogradskog Dinamika.

8. kolo Roda JLS - pobeda juniora pred domaćom publikom

Nakon izjednačenog prvog poluvremena (43:44), u nastavku su juniori Spartaka ubacili u petu brzinu i savladali Užičane čiji plasman na tabeli ne odslikava njihov pravi kvalitet. Odlično su Subotičani šutirali slobodna bacanja (14/18), pogodili su 12 trojki iz 30 pokušaja, a imali su i mali broj izgubljenih lopti (samo 8).

Spartak Office shoes - Sloboda 94:76
(24:17, 19:27, 25:19, 26:13)

Spartak Office shoes: Čičić 25, Tomić, Burda 24 (7 asistencija), Ključik, Puača, Šarenac 7, Radojčić 11, Knežević, Mandić, Popović 18 (8 skokova), Kojić 5, Janković 4 (9 skokova).

U narednom kolu Spartak gostuje u Kragujevcu ekipi Radničkog 1950.

Izvor: Subotica.com / KK "Spartak"