Pregleda: 217

Košarka: Spartak debitovao u ABA ligi porazom u Podgorici

27.09.2024. u 13:17h
Spartak je debitovao u ABA ligi protiv ekipe SC Derby u Podgorici porazom rezultatom 84:76, posle velike borbe i neizvesne završnice. U subotičkom timu je, posle duže pauze i odsustva zbog povrede, zaigrao Rasir Bolton dok plej Kaza Kin i dalje radi na saniranju povrede.

Finiš prve četvrtine pripao je "golubovima" koji su serijom od 0:8, stekli prednost koju nisu uspeli da sačuvaju tokom druge deonice. Subotičani su tokom treće bili u priličnom zaostatku (53:67), ali završnica poluvremena je ipak bila u ritmu “plavo-belog” sastava. Serijom poena Danielsa Spartak je stigao do izjednačenja (76:76), ali u ekipi Spartaka nije bilo još raspoloženih igrača, te su domaći – koji su u svojim redovima imali čak šestoricu dvocifrenih – slavili.

Spartak je imao 17 izgubljenih lopti, domaći 8. Kod Podgoričana Nil je upisao 18 poena, dok je Bogavac dodao jedan manje,

Spartak Office shoes - SC Derby 84:76
(20:24, 34:22, 13:14, 17:16

Spartak: Cerovina 6 (8 skokova), Rudan 7, Daniels 23 (9 skokova), Momirov 3, Milisavljević, Gordić 5, Miletić 4, Medarević, Tejić 11, Kin, Nikolić 7, Bolton 10.

U 2. kolu ABA lige, u nedelju, 29. septembra, očekuje nas spektakl u subotičkoj Hali sportova. Posle sedam godina dolazi beogradski Partizan. Susret počinje u 19 časova.