Komentara: 14
Pregleda: 3166

Košarka: Spartak izgubio u Čajetini, Jovanović nasledio Đokića na klupi "golubova"

05.11.2023. u 12:06h
Posle Vojvodine i Metalca košarkaši Spartaka pretrpeli su i treći ovosezonski poraz, ovaj put na gostovanju lideru Zlatiboru u Čajetini. Poraz je ujedno doneo i smenu na klupi "gloubova". U 7. kolu Spartak dočekuje Tamiš.

Subotičani su odlično otvorili meč (10:23), a zatim je usledila serija domaćih od 25:11 za prvo vođstvo na meču 35:34. Na poluvreme Zlatibor odlazi sa pozamašnih plus 11. U nastavku Spartak se budi, stiže i do izjednačenja (68:68), ali domaći preko raspoloženih Kovačevića, Rebeca i Đukanovića, drže sve konce u svojim rukama. Pomenuti trio ubacio je 70% svih poena Zlatibora.

Zlatibor - Spartak Office shoes 96:90
(24:26, 29:16, 22:28, 21:20)

Spartak: Cvetković 10, Stepanović, Kutlešić 22, Milisavljević 4, Radosavljević 3, Medarević, Ilić, Tejić 1, Bojić  30 (5 skokova), Sokolović 6 (7 skokova), Čupković 6, Barna 8.

Posle utakmice trener Vladimir Đokić je izjavio da je ovo bila njegova oproštajna utakmica na klupi Spartaka i da veruje da će klub i bez njega ostvariti sve svoje ambicije u ovoj sezoni.

KK "Spartak Office shoes" je ekspresno reagovao te je na klupu subotičkog prvoligaša doveo iskusnog Vladimira Jovanovića (50) koji je samostalno vodio Partizan, ukrajinski Donjeck, Igokeu, rusku Lokomotivu iz Kubanja, kineski Šendžen, Mega Basket, podgoričku Budućnost. Sa Partizanom je osvojio ABA ligu, dva prvenstva i dva kupa Srbije, sa Igokeom prvenstvo BiH.

U narednom kolu Spartak dočekuje ekipu Tamiša.