Pregleda: 465

Košarka: Spartak ostvario prvu pobedu u ABA ligi, Krka poražena košem razlike

07.10.2024. u 08:43h
Košarkaši Spartaka ostvarili su istorijsku prvu pobedu u ABA ligi protiv žilave ekipe Krke u Novom Mestu, rezultatom 87:89, po četvrtinama 20:15, 28:24, 27:24, 12:26. U narednom kolu u Suboticu stiže ekipa iz Železnika. Meč protiv FMP-a igra se u ponedeljak 14.oktobra od 18 i 30 časova.

Tim sa severa Bačke je od 6. minuta bio u rezultatskom deficitu, poluvreme se završilo vođstvom domaćina (39:48).Tokom treće četvrtine Krka je održavala prednost od desetak poena.

Poslednji period doneo je pravu dramu. Subotičani su serijom od 13:0 u poslednjih 5 minuta, uspeli da se vrate u igru i trijumfuju. Zanimljivo je da čak 15 poena postigao Bolton, a četvrtina se završila rezultatom 12:26.

Trener Spartaka Vladimir Jovanović ocenio je da je domaćin podlegao pritisku obzirom na loš start sezone. "Bili smo mekani u odbrani, ali smo se trgli u poslednjih 5 minuta. Bolton u napadu i Medarević u odbrani imali su to veče svoje bitne role".

Spartak - Krka  87:89
(20:15, 28:24, 27:24, 12:26)

Spartak: Cerovina 1 (7 skokova), Rudan 4 (5 skokova) Daniels 7, Momirov 9, Milisavljević, Gordić 8, Miletić 7, Medarević 9 (9 skokova), Tejić 5, Nikolić 6, Kin 5, Bolton 28.

U 4. kolu u Suboticu stiže FMP iz Železnika. Susret se igra u ponedeljak, 14. oktobra, od 18 i 30 časova.