Pregleda: 2110

Košarka: Spartak rutinski protiv Vršca (84:77)

15.10.2023. u 12:53h > 18:27
Izvor: Subotica.com  / KK "Spartak"
U trećem kolu Košarkaške lige Srbije, prvom meču odigranom pred domaćom publikom u ovom takmičenju, Spartak je rutinski savladao Vršac, iako je u poslednjoj četvrtini pokazao određenu dozu opuštanja i ostavio mogućnost gostima da se nadaju zanimljivoj završnici.

Košarkaši Spartak Office Shoes-a zabeležili su četvrtu vezanu pobedu ove sezone, drugu u nacionalnom prvenstvu. Iako im je meč protiv ekipe Vršca bio treći u poslednjih pet dana, na igračima Spartaka se umor osetio tek u finišu meča.

Gosti su u 7. minutu vodili 6:7, prednost Spartaka je išla i do plus 23, da bi poslednja deonica pripala Vrščanima, ali dovoljno samo za častan poraz.

U redovima Spartaka Bojić je bio najfeikasniji sa 20 poena za samo 13 minuta u igri, prti ga je Tejić sa 16 poena, kapiten Barna je stao na trinaest. Kod gostiju su se istakli Nelson sa 23, te N. Đorđević sa 14 i V. Đorđević sa 13 poena.

Spartak Office shoes - Vršac 84:77
(22:14, 28:22, 22:21,13:21)

Spartak: Cvetković 9 (7 asistencija), Milijašević, Stepanović, Kutlešić, Radosavljević 4 (7 skokova), Ilić, Medarević 10 (6 skokova), Tejić 16 (5 skokova), Bojić 20, Sokolović 9, Čupković 3, Barna 13.

Vršac: Disić, Simić 5, N. Đorđević 14, Stefanović 9, Šerbek 4, Sl. Jovanović 6, Filips 23, St. Jovanović, Haskin, Mudrić, Đorđević 13, Jeković 3.

Trener Spartaka Vladimir Đokić je posle meča izjavio da su igrači bili emotivno ispražnjeni posle ABA turnira, da je zadovoljan igrom do 35. minuta, kada je došlo do pada, koji ne bio smeo da se događa u narednim utakmicama.

U narednom kolu Subotičani gostuju Metalcu u Valjevu, a pre toga u sredu Spartak će odigrati odloženi meč 1. kola protiv Vojvodine u Novom Sadu.

Izvor: Subotica.com / KK "Spartak"