Pregleda: 677

Košarka: Spartak savladao Novi Pazar u gostima (73:78)

22.11.2023. u 22:58h
U 8. kolu Košarkaške lige Spartak je putovao na krajnji jug Srbije gde je u Novom Pazaru savladao istoimenog protivnika sa 5 poena razlike, boljim finišom u trenucima kada se lomio meč. U narednom kolu sledi još jedno gostovanje, ništa manje bliže od baze, u Užicu.

Košarkaši Spartaka dobro su otvorili meč. Do 12. minuta bili su u vođstvu (19:20), ali su domaći zahvaljujući  Gutalju i Bojdu uspeli da do kraja poluvremena uspostave rezultatsku ravnotežu sa subotičkom ekipom.

U nastavku ekipe se smenjuju u vođstvu, a Novi Pazar poslednju prednost ima početkom četvrte deonice (60:59). Tada kreće serija Spartaka od 0:10, koja se ipak istopila u samom finišu susreta. Ipak, zahvaljujući iskustvu Cvetkovića, Barne i Cerovine koji je debitovao za Spartak, bodovi putuju za Suboticu.

Bila je ovo peta ovosezonska pobeda Spartaka i prvi poraz Pazaraca na domaćem terenu.

"Golubove" su predvodili Cvetković sa 20 poena, Kutlešić sa 13, zatim Bojić sa 12, Cerovina 11 i Barna sa deset poena.

Novi Pazar - Spartak Office shoes 73:78
(18:22, 21:18, 21:16, 13:22)

Spartak: Cerovina 11,  Cvetković 20, Milijašević, Kutlešić 13,  Milisavljević 2, Radosavljević, Ilić 1, Bojić 12, Medarević 9 (6 skokova), Sokolović, Čupković, Barna 10.

Već za dva dana (petak) ekipa Spartaka gostuje u Užicu protiv Slobode u 10. kolu KLS.