Pregleda: 856

Košarka: Spartak savladao "Zdravlje" iz Leskovca (83:70)

10.10.2022. u 14:33h
Košarkaši Spartaka ostvarili su prvu ovosezonsku pobedu na debiju pred domaćom publikom, nakon trogodišnjeg odsustvovanja iz društva najboljih. Slavio je Spartak sa trinaest poena razlike i sada ima pobedu i poraz u novoj sezoni.

Imperativ pobede odrazio se na igrače domaće ekipe, te su u prvih pet minuta ubacili samo 4 poena. Sredinom prve deonice Subotičani hvataju priključak, ali gosti ipak četvrtinu završavaju vođstvom (20:26).

Drugi period igre protekao je u znaku Spartaka čiji su igrači stegli odbranu i sa par kontri i polukontri stekli malu ali opipljivu prednost (44:39). U trećoj deonici  susreta Subotičani su imali konstantnu prednost između 8 i 10 poena sa kojom su i ušli u poslednju fazu meča (63:53). Igrači Zdravlja u poslednjoj četvrtini nisu pretili domaćinu, tako da je razlika u jednom trenutku iznosila i 18  poena u korist domaćih što svakako nije realna slika ove dinamične utakmice odigrane pred prilično popunjenim tribinama.

Spartak - Zdravlje 83:70 (20:26, 24:13, 19:14, 20:17)

Spartak Office shoes: Hardi 12 (4/7 za tri poena), Jugović 5, Ilkić 5, Prlja 5, Dodić , Šarenac, Nikolson 16 (9 skokova), Gazibegović 6 (8 skokova), Opoku 7, Danilović 11, Sokolović 11, Barna 5.

Zdravlje: Stojković 5 (5 asistencija), Gavrilović, Morgan, Petković 4 (5 asisitencija, 6 skokova), Tavakalyan 11, Radivojević 2, Stajić, Lampkin 16 (6 skokova), Škundrić 9, Jovanović 8, Jović 7, Stojanović 8.

Plejmejker Spartaka, Aleksandar Ilkić, zaključio je nakon meča da je njegova ekipa ušla u meč sa dosta nervoze, ali je kasnije konstantnim pritiskom i ritmom uspela da prelomi utakmicu.

Košarka: Spartak savladao "Zdravlje" iz Leskovca (83:70)Šef struke Spartaka, Srećko Sekulović, ipak na kraju je bio zadovoljan izdanjem svojih pulena.

- Teška utakmica za nas, igrali smo u grču prvo poluvreme, ne onako kako znamo i možemo. Ipak ponosan sam na igrače, ova pobeda je jako bitna za nas. Raduje me što su se gledaoci vratili, to je dobro za subotičku košarku - istakao je Sekulović.

Naredno kolo Subotičani igraju protiv OKK Beograda, u sredu, 12. oktobra  do 20 časova.