Pregleda: 422

Košarka: Spartak siguran i protiv FMP-a (93:86)

16.10.2024. u 20:34h
Četvrto kolo ABA lige u Subotici donelo je okršaj Spartaka i FMP-a. Subotičani su odigrali odlično prvo poluvreme, dok su u drugom gosti demonstrirali svoj kvalitet, u samoj završnici učinili meč rezultatski uzbudljivim ali nisu uspeli značajnije da utiču na konačni ishod. Spartak je sabio redove i došao do druge pobede.

Košarkaši Spartaka zabeležili su drugu ABA ligašku pobedu rezultatom 93:86, u jednom tvrdom, pravom i prvenstveno atraktivnom meču, u čemu su prednjačili sa nekoliko zakucavanja i atraktivnih blokada, na oduševljenje ljubitelja košarke u subotičkoj Hali sportova.

Domaći tim je bio u vođstvu tokom celog meča, najviše sa 21 poenom razlike. Gosti su na jednocifren zaostatak stigli u 34. minutu (74:83). Do kraja meča uspeli su da naprave seriju od 22:10, prišli su na minus 4, Rebec nije poentirao za tri poena, tako da su bodovi ostali u Subotici.

Kod domaćih Bolton je postigao 17 poena, po 14 su dodali Kin i Miletić. Kod gostiju najefikasniji su bili Novak 18 i Rebec sa 17 poena.

Spartak Office shoes - FMP 93:86
(26:19, 29:21, 20:21, 18:25)

Spartak: Cerovina 9, Rudan 4, Daniels 15, Momirov 3, Milisavljević, Gordić 2, Miletić 14 (6 skokova), Medarević 4, Tejić, Nikolić 11 (9 skokova), Kajami Kin 14 (5 asistencija) , Bolton 17.

U narednom kolu Spartak očekuje dalek put, u Dubai protiv istoimenog rivala. Meč se igra u nedelju od 17 časova po našem vremenu.