Pregleda: 1431

Mali fudbal: Spartak ubedljiv protiv Hajduka (6:1), sledi plejof za viši rang

15.03.2021. u 10:27h
Spartak je pobedom okončao ligaški deo takmičenja. U poslednjem kolu Subotičani su bili bolji od kluskog Hajduka.

U XIV kolu Futsal lige Vojvodine, grupa Zapad, Spartak je pobedio Hajduk iz Kule rezultatom 6:1. Boljom igrom Subotičani su stigli do ubedljivog trijumfa.

U prvom delu meča igralo se čvrsto i borbeno, ali je Nikola Maksimović uspeo da nadmudri goste i donese prednost Spartaku. Hajduk je stigao do izjednačenja nakon sedam minuta igre u nastavku, ali je Dragan Jaković već u narednom napadu ponovo doveo Subotičane u vođstvo.

Do kraja utakmice domaćin se pitao na terenu, a devet minuta je bilo dovoljno da još četiri puta zatresu protivničku mrežu za konačnih 6:1.

Spartak – Hajduk 6:1  (1:0)
Maksimović 14’, 39’, Jaković 28’, Nedić 33’, Lazić 34’, Žiža 36’- Olujić 27’

Spartak: Bjelica, Popović, Maksimović, Ivković, Lazić, Jaković, Žiža, Horvacki, Nedić.
Hajduk: Bjekić, Bognar, Isakov, Patković, Olujić, Živko, Latinkin, Leđanac.

Sledećeg vikenda već počinje plejof i borba za ulazak u Drugu futsal Ligu.