Nova tužba protiv NATO alijanse

Naime, pre 18 godina, tokom 78 dana bombardovanja, na našu zemlju bačeno je pregršt bombi, 415 hiljada najrazličitijih projektila, a na područje Subotice palo je šest bombi, od kojih se jedna još uvek nalazi u Palićkom jezeru.
Posledice bombardovanja i danas su prisutne a ogledaju se u rapidnom porastu broja obolelih od različitih oblika karcinoma. Za to je, po mišljenju stručnjaka Srpske kraljevske akademije, najodgovorniji osiromašeni uranijum. Zbog toga se formira tim advokata, koje predvodi niški advokat Srđan Aleksić, čiji je cilj da sa jakim dokaznim materijalom o delovanju i posledicama osiromašenog uranijuma na stanovništvo Srbije, podnese tužbu protiv NATO alijanse, za materijalnu i nematerijalnu odštetu građanima.
- Bombardovanje Jugoslavije desilo se suprotno međunarodnim konvencijama, po kojima je zabranjena upotreba osiromašenog uranijuma. U tom periodu na našu zemlju bačeno je oko 15 tona osiromašenog uranijuma, od toga najviše na područje Kosova i Metohije – predočio je advokat Srđan Aleksić. - Posledice su strašne i zato želimo da podnesemo tužbe, osnovane i dobro pripremljene i formiramo tim u kome će biti advokati iz Rusije, Kine, Nemačke, Italije, Francuske i Turske i mislim da smo na dobrom putu da to valjano uradimo. Pre svega potrebni su medicinski dokazi i zato je potrebno da nam se jave građani koji su bili na području gde je bačen osiromašeni uranijum, bilo da su živeli tamo ili su bili ratni vojni rezervisti. Ne želimo da podnesemo hiljadu tužbi, dovoljno je da bude između pet i deset, ali da one budu kompletne, dobro pripremljene, sa jakom medicinskom dokumentacijom.
Kako je naglašeno, u koštac sa ovom problematikom stručni tim će se uhvatiti volonterski.
- NATO je smišljeno uništavao Srbiju bombardovanjem bombama sa osiromašenim uranijumom. UN je sakrio šokantan izveštaj o ekološkoj katastrofi koja se dogodila i u kome je upozorenje da će naredne generacije bolovati od kancerogenih oboljenja, leukemije i biće povećan broj spontanih pobačaja i deformiteta novorođenčadi – istakao je Sreto Nogo, predsednik Srpske kraljevske akademije. - Svakoga dana jedno dete u Srbiji oboli od karcionoma. Imamo li pravo da ćutimo? Upravo zato smo inicirali i formirali ovu radnu grupu da pokušamo da pomognemo našim ljudima obolelih od karcinoma u patnji i muci.
Subotičani koji žele da prikažu svoje dokaze o posledicama NATO bombardovanja, medicinske nalaze mogu dostaviti u kancelarije Udruženja učesnika oružanih sukoba na prostoru bivše Jugoslavije, koje se nalaze ispod tribine Stadiona malih sportova u ulici Bose Milićević.
Povezana vest

Velika je to sila nato nije za igranje
NATO, IMF, Ročildi, Soroš i ostala bagra nas j..e u mozak... Nemož tu bagru pobedit nikako. Eno šta su uradili Trampu u Ameriki... I on pošto njihov čovik....
Treba Hrvatska da nas tuži za Vukovar i ostalo, mi Hrvatsku za Jasenovac i ostalo, Bosanci za Srebrenicu, mi Nemačku i Mađarsku za 2 svetska rata, Albanci nas, mi Albance, mi Tursku, mi Bugarsku, i tako u nedogled dok se svi ne istužimo a neke normalnije države rade na budućnosti.
Не видим никога од адвоката поред њега, ни из нашег града а камоли из иностранства.
Штета што се патња људи користи у овакве сврхе...
Wake up, aloooo wake up i pasoš u ruke, pozdrav od nato..srbije nije kosovo, šta vam treba iz Srbije pustite nek sve razcepaju.I počnite da živite jednom.