Pregleda: 639

Odbojka: Poraz oba superligaša za vikend

31.10.2022. u 09:52h
Proteklog vikenda odigrani su svi mečevi trećeg kola Superlige u konkurenciji odbojkaša i odbojkašica. Obe subotičke ekipe upisale su poraze.

"Golubovi" su u meču samog vrha tabele u petak dočekali Mladi radnik i posle pet izuzetno neizvesnih setova nažalost upisali poraz. Požarevljani su poveli sa 0-1, domaćin je preokrenuo na 2-1, ali u odlučujućem setu do iskorištene meč lopte došla je gostujuća ekipa.

Spartak - Mladi radnik 2:3 (22-25, 25-18, 25-22, 22-25, 12/15)

"Golubice" su narednog dana gostovale u Sremskoj Mitrovici i vraćaju se bez bodova posle duela sa Sremom, komšijom iz srednjeg dela tabele. Subotičanke su odlično otvorile meč, dobile prvi set sa 25-15, ali to je bilo sve što suuspele da ostvare a da je uticalo na rezultata. Domaće igračice su sigurnom igrom nanizale tri seta i sačuvale prednost domaćeg terena i došli do važnih bodova koji bi mogli da budu oz velikog značaja u završnici prvenstva.

Srem - Spartak 3:1 (15-25, 25-21, 25-18, 25-19)

Posle tri odigrana kola MOK "Spartak" ima dve pobede i poraz, dok ŽOK "Spartak" ima pobedu i dva poraza. U narednom kolu muški kolektiv gostuje Ribnici u Kraljevu, dok devojke ponovo igraju na strani, ovaj put protiv Novog Sada.