Pregleda: 835

Odbojka: Spartak rutinski do četvrtfinala Kupa Srbije

25.09.2024. u 12:13h
Spartak je sinoć debitovao pred svojom publikom, u osmini finala Kupa Srbije, i maksimalnim rezultatom savladao protivnika iz Novog Sada "Dunav volley", po setovima 25-22, 25-17, 25-13. Superligaška sezona za "golubove" počinje 4. oktobra.

Iako je Spartak važio za favorita, Novosađani su silovito krenuli u meč i bili ravnopravan protivnik. Pružili su jak otpor domaćinu, plavo-bela ekipa nije uspela da se odvoji više od tri poena. Tako je bilo do samog kraja prvog seta, što je bilo dovoljno za osvajanje istog.

Drugi set je počeo na isti način, Novosađani su silovito krenuli, međutim dolaskom Vulikića na servis i vezivanjem nekoliko poena set je priveden u korist domaćina.

Odbojka: Spartak rutinski do četvrtfinala Kupa SrbijeU trećem setu odbojkaši Spartaka su pokazali odličnu igru, predvođeni Jungićem i Stevićem koji su ostvarili 14, odnosno 12 poena, utakmica je završena pobedom "golubova". U redovima "Dunava" najefikasniji je bio Popov sa 11.

Spartak nije igrao kompletan, u prvoj postavi nije bio Hazem Rashad, reprezentativac Egipa, koji će zvanično moći da igra od 1. kola Superlige.

Ovom pobedom Spartak se plasirao u četvrtinu finala Kupa Srbije.

Spartak - Dunav voley 3:0
(25-22, 25-17, 25-13)

Spartak: Boharev 7, Jungic 14, Cvitkovic S, Peic (L), Lečić 4, Vulikić 2, Šuvački 1, Šebek (L), Stević 12, Boić, Pavlović 6, Cvitković A 9, Tesović, Dulić 1.

Dunav volley: Surla, Popov 11, Medan 2, Kozić 2, Trivunović , Lakić, Batez, Bumbić, Torbica 8, Vuksanović 8, Medak (L), Kosić 4.

Naredna takmičarska utakmica Spartaka, ujedno i prvo kolo Superlige, takođe biće odigrana pred domaćom publikom, zakazana za 4. oktobra (petak) od 19 časova, a protivnik je Radnički iz Kragujevca.

Odbojka: Spartak - Dunav volley, osmina finala Kupa Srbije Odbojka: Spartak - Dunav volley, osmina finala Kupa Srbije Odbojka: Spartak - Dunav volley, osmina finala Kupa Srbije Odbojka: Spartak - Dunav volley, osmina finala Kupa Srbije Odbojka: Spartak - Dunav volley, osmina finala Kupa Srbije Odbojka: Spartak - Dunav volley, osmina finala Kupa Srbije Odbojka: Spartak - Dunav volley, osmina finala Kupa Srbije Odbojka: Spartak - Dunav volley, osmina finala Kupa Srbije