Pregleda: 963

Odbojka: Spartak savladao Partizan u pet setova, posle preokreta

13.03.2023. u 12:41h
Odbojkaši Spartaka ostvarili su trinaestu pobedu u tekućoj sezonu. U 20. kolu Subotičani su pred svojim navijačima u vrlo zanimljivoj i dinamičnoj utakmici savladali Partizan sa 3:2.

Borba poen za poen vodila se do polovine prvog seta, a onda gosti vezuju šest za velikih 15-22. Bio je to prelomni momenat u kojem su crno-beli sigurno došli do odlučujućeg poena seta.

Slična priča je viđena u drugom setu ali prvi je prelomio Spartak (15-11) međutim nije odmah zadao udarac da se sa manje neizvesnosti uđe u završnicu. Pri rezultatu 18-15 Spartak pravi seriju 5-1 i u dva koraka ipak poravnava u setovima.

Slutilo je da će "golubovi" na krilima prethodnog seta u potpunosti preokrenuti tok meča, međutim ovaj put su pali u završnici trećeg seta, poveli 21-20 a zatim prepustili pet poena gostima za njihovo novo vođstvo - 2:1

U četvrtom setu Spartak se odlepio na 20-14 i rutinski uveo meč u odlučujući set - taj brejk.

Najkraća deonica, a bez sumnje najuzbudljivija pripala je domaćem tim, iako je prštalo na sve strane. Publika je osetila momenat kada treba da se pritisne, a na njihovoj energiji rastao je i Spartak. Na kraju, set odlučen na razliku i osvojena dva boda za "plavo-bele".

Spartak - Partizan 3:2
(18-25, 25-18, 21-25, 25-19, 16-14)

Spartak: Milović, Mašulović 23, Jungić 4, Tomčić, Peić, Lečić 6, Vulikić, Suvacki 3, Khan 19, Dulić, Pavlović 8. Omar 9, Tumbas.

Partizan: Mandić 3, Gruvaeus 12, Dopuđ, Popović, Batak 7, Mrdak 14, tadić 11, Janković 5, Đurđević, Cvetković, Petrović 6, Bjelica 7.

Do kraja ligaškog dela ostala su da se odigraju dva kola. Subotičani drže 5. poziciju sa 33 boda,

U narednom kolu Spartak gostuje Karađorđu u Topoli (Šumadija). U poslednjem kolu u Suboticu dolazi imenjak iz Ljiga.