Pregleda: 608

Odbojka (Ž): Spartak maksimalan protiv Srema

02.02.2023. u 13:41h
U 19. kolu Superlige za žene Spartak je dočekao i savladao ekipu Srema. U narednom kolu "golubice" ponovo dočekuju, ovaj put Novi Sad.

Utakmica je počela malom svečanošću, korektorki Spartaka Nini Kocić uručeni su pehar i novčana nagrada u iznosu od 500 evra za najbolju igračicu meseca decembra.

Što se tiče meča, pobeda od 3-0 ne ilustruje pravi odnos snaga, pogotovo ono što je viđeno u prvom setu, delimično i drugom. Prelomni trenutak meča desio su trećem setu pri rezultatu 12:10, kada je Spartak silovito krenuo zataranje meča, nanizao je 12 poena a pri tome protivniku dozvolio tek dva.

U redovima domaće ekipe najefikasnija je bila Tatjana Matić (20 poena), Kocić je dodala 11, Šipić 10.

Spartak - Srem 3:0
(25-21, 25-19, 25-12)

Spartak: Grubanov, Pavlović 7, Jeković 8, Rodić, Korolija, Kocić 11, Džaković, Matić 19, Baić 1, Šipić 10, Ivković, Žigić.

Posle nepotpunog 14. kola Spartak drži poziciju broj 6, sa osam dobijenih i šest izgubljenih mečeva. Subotičanke u subotu od 19 časova dočekuju Novi Sad.