Pregleda: 262

Odbojka (Ž): Spartak pobedom u gostima otvorio novu superligašku sezonu

08.10.2024. u 11:31h
Izvor: TV Subotica
Odbojkašice Spartaka počele su novu sezonu pobedom. "Golubice" su na gostovanju u Staroj Pazovi sa 3:1 savladale ekipu "Omladinca". Nakon izgubljenog prvog seta Spartak je u dramatičnom drugom promenio tok meča i na kraju lakše stigao do pobede.
Odbojka (Ž):  Spartak pobedom u gostima otvorio novu superligašku sezonu

Dobar servis donosi domaćinu prednost u prvom setu, bilo je 18:10. Spartak se vraća blokom smanjuje na 18:21, ali ne pravi preokret.

Servis Tadićeve vodi domaće na 15:10 u drugom periodu, Omladinac je imao uskoro i dve set lopte, ali sa dva dobra napada Dragana Korolija pravi preokret.

Posle je bilo lakše za Spartak koji je vodio sa 14:10 u trećem setu, Ristanovićeva to pojačava na 18:12, a uz malo nesigurnosti Golubice privode set kraju.

U četvrtoj deonici nije bilo dileme, brzo je Spartak poveo sa 20:10, te priveo meč kraju uz proslavu prve pobede u novoj sezoni.

Omladinac - Spartak 1:3
(19:25, 27:25, 25:19, 25:15)

Omladinac: Gagić 7 (3 as), Praščević, Ranitović, Tasić 4 (2 bl, 1 as), Živojinović 8 (6 bl, 1 as), Vujičić, Tadić 23 (1 bl, 5 as), Batez 2 (1 as), Miovčić 9 (1 bl), Popović 2, Barjaktarović (libero), Nađfeji 11.

Spartak: J. Korolija, Veljković, Žigić (libero), D. Korolija 12 (2 bl), Zdjelar 5 (1 bl), A. Popović 1, S. Popović 8 (4 bl, 3 as), Đukić 10 (5 bl, 1 as), Ristanović 18 (2 bl, 2 as).