Pregleda: 836

Održan 10. „Spartan kup“, Spartak drugi u ekipnom plasmanu

06.12.2022. u 12:44h
U subotu je u Hali sportova, u organizaciji Džudo kluba „Spartak“, održan 10. Međunarodni „Spartan kup“. Subotičani su osvojili 17 medalja.

Na turniru je učestvovalo 240 takmičara iz Srbije, Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Mađarske, Hrvatske i Rumunije. Subotičani su sa svojim selekcijama iz Čantavira i Bajmoka zauzeli drugo mesto u ekipnom plasmanu. Pobednik turnira je ekipa Žandarmerija iz Beograda.

Spartak je i ovog puta bio najbrojnija ekipa koju su predvodili treneri Milan Bogić, Robert Marton, Nemanja Nikolić i Vladimir Tanasković.

Subotičani su osvojili 17 medalja, od toga po dve zlatne i srebrne i 13 bronzanih.

Održan 10. „Spartan kup“, Spartak drugi u ekipnom plasmanuZlatom su se okitili: Luka Milić u kategoriji do 28kg i Emina Mezei do 56kg.

Srebro su uzeli: Jovana Bogić do 38kg i David Kovač do 46kg.

Bronzane medalje osvojili su: Tara Bojanić do 38kg, Lokoš Timea do 28kg, Nikola Rašović do 31kg, Dušan Jegdić do 38kg, Dragan Rajačić do 46kg, Čenge Kemiveš do 31kg, Zoe Major preko 43kg, Maksim Muhadinović do 42kg, Marko Lovaš i Uroš Budalić preko 66kg, Vukan Stokanović do 42kg, Filip Ivanović 55kg i Gloria Fero 57kg.