Održan stručni skup o strategijskom menadžmentu
Centralna tema ovogodišnjeg skupa, 24. po redu, bila je „Izazovi strategijskog menadžmenta u 21. veku: globalizacija, tranzicija, inovacije, transformacija“.
- Ovo je tradicionalni skup koji je prilika da ugostimo naše kolege i brojne stručnjake iz desetak zemalja. Sa nama su autori radova iz Rusije, Kine, Mađarske, Slovačke, Bosne i Hercegovine, Severne Makedonije – predočava dr Aleksandar Grubor, dekan Ekonomskog fakulteta. – Skup je prvenstveno razmena naših israživačkih i naučnih rezultata koje ostvarujemo u individualnom i timskom radu, ali i prilika da se ostvari međunarodna mobilnost profesora i autora, da se uspostave kontakti za buduća partnerstva...
Strategijski menadžment i strategije od početka ovog veka se nalaze pred izazovima i prilikama koje se odnose na tranziciju i transformaciju, kako državnog i sektorskog nivoa, tako i nivoa samih organizacija. Potpuno izmenjeno i kompleksno okruženje predstavlja izazove za istraživače strategija u smislu postavljanja novih koncepata i teorija za njihovo istraživanje, kao i novih metodologija koje se zasnivaju na višenivoskim istraživanjima.
- Predstavljamo rad koji govori o upoređivanju domaćeg menadžmenta ljudskih resursa i menadžmenta ljuskih resursa u Evropi, tačnije zemalja koje su prošle sličan put kao Srbija poput Češke, Poljske, Slovačke, Mađarske, Rumunije... objašnjava učesnik skupa Nemanja Berber, docet na Ekonomskom fakultetu. - Ekonomski fakultet u Subotici je učesnik „Cranet“ projekta već deset godina i iz njega je nastao veliki broj radova i ogromna baza podataka na osnovu koje mi možemo da preporučimo našim menadžerima za ljuske resurse u domaćim kompanijama i onim koje rade na tlu Srbije kako da unaprede svoju praksu u upravljalju ljudima, kao jednoj od najznačajnijih aktivnosti menadžmenta u kompanijama.