Odsek za tradicionalno pevanje Muzičke škole obeležio dve decenije postojanja
Veliki broj bivših đaka koji su nastupili na koncertu, kao i oni koji su bili u publici, govori o značaju odseka koji je jedinstven po tome što je dvojezičan.
- Mi smo jedini Odsek za tradicionalno pevanje u Srbiji koji neguje srpsko i mađarsko radicionalno pevanje. Kod nas se učenici školuju i u osnovnoj i u srednjoj školi za izvođenje tradicionalne muzike – ističe Tamara Štricki Seg, šef Odseka za tradicionalno pevanje. – Za sve ove godine imali smo dosta đaka, ponosna sam na sve njih. Takođe ponosna sam i na one koji su sada u školi i koji su bili sjajni na republičkom takmičenju za srpsko tradicionalno pevanje i sviranje.
Odsek za tradicionalno pevanje u subotičkoj Muzičkoj školi osnovan je školske 2001/2002. godine na srpskom i mađarskom nastavnom jeziku, a njegovi osnivači su tadašnji direktor ove ustanove Balaž Piri-Ištvan i profesorka Sibila Mora Meznerič. Za protekle dve decenije ovde se obrazovalo više od 200 đaka.
Značajan jubilej obeležen je dvodnevnim aktivnostima u Muzičkoj školi i u Gradskoj kući. U Muzičkoj školi su održane prezentacije Akademije umetnosti u Novom Sadu - Studijskog programa za etnomuzikologiju, i Fakulteta muzičke umetnosti u Beogradu - Studijskog programa za etnomuzikologiju i etnokoreologiju, kao i masterklas profesorke Sanje Ranković i masterklas mađarskog tradicionalnog pevanja Ane Čizmadije.
Na koncertu u Gradskoj kući svoje pevačko umeće pokazali su sadašnji i bivši đaci škole, kao i gosti iz Muzičke škole „Mokranjac“ iz Beograda i Duhai benda iz Subotice.