Pregleda: 3099

Pet medalja karatista KK "Palić" na Prvenstvu Srbije u Novom Sadu

09.04.2015. u 01:10h
Pretprošlog vikenda u Novom Sadu održano je Prvenstvo Srbije u karateu na kojem je nastupilo 50 klubova sa čak 520 takmičara. Organizator turnira je bila Karate federacija Srbije.

Među 50 klubova iz čitave Srbije, u čak osam uzrasnih kategorija, na turniru u Novom Sadu nastupili su takmičari KK "Palić" i KK "Spartak".

Iz redova palićkog kluba četiri takmičara su donela ukupno pet medalja i to tri zlata, jedno srebro i jednu bronzu.

Najsjajnije medalje osvojili su Aleksandar Paći u konkurenciji seniora ekipno, Erik Mihálovity u uzrastu juniora i Zoltán Takács u uzrastu pionira.

Paći je pored zlatne osvojio i medalju srebrnog sjaja i to u pojedinačnoj konkurenciji u borbama (seniori) dok je Tibor Mačković osvojio bronzanu medalju (seniori).

Sledeće takmičenje na kojem će nastupiti ova dva kluba je tradicionalni Karate kup "Trofej Subotice", a zatim 26. aprila sledi Karate kup "Shinnenda" koje tradicionalno organizuje KK "Palić" povodom 23-godišnjice od osnivanja kluba, a koji će biti uvertira pred Evropski kup u Pečuju.