Pregleda: 1242

Plivanje: Kadeti "Spartak Prozivke" drugi na Prvenstvu Srbije u Nišu

05.08.2021. u 15:28h
Letnje prvenstvo Srbije za kadete, juniore i u apsolutnoj kategoriji održano je u Nišu. Učestvovala su 43 kluba sa preko 500 takmičara. Plivački klub „Spartak Prozivka“ osvojio je 2. mesto u konkurenciji kadeta.

Subotičani su nastupali sa 18 takmičara, 10 u muškoj i 8 u ženskoj konkurenciji. Veliki uspeh su ostvarili kadeti osvojivši drugo mesto ekipno u konkurenciji od 32 ekipe. Juniorski tim je zauzeo 14. mesto u konkurenciji 36 klubova.

Petra Čajkaš je i na ovom takmičenju pokazala da se nalazi u dobroj formi osvojivši dve zlatne medalje, četiri srebrne i dve bronzane. Državna prvakinja u konkurenciji juniorki postala je na 200 metara mešovito sa rezultatom 2:29,48 i 200 metara prsno sa rezultatom 2:49,59. Pored titule državne prvakinje okitila se srebrnom u apsolutnoj kategoriji na 100m leđno (1:05,89), srebrnom među juniorkama na 200m leđno (1:19,26) i bronzanom medaljom u apsolutnoj konkurenciji na 50 metara leđno (30,88).

Medalje su još osvojili:

Ema Vetšetein - 50m slobodno - mlađe juniorke - 2. mesto, rezultat 28,38.

Štafeta mešano  u sastavu Ognjen Gabrić, Leon Ujvari, Maša Kostić i Teodora Ždrnja) - kadeti - 3. mesto, rezultat 1:53,49.

Ognjen Gabrić - 100m leđno -  kadeti - 3. mesto, rezultat 1:04,92 i 200m leđno - kadeti - 2. mesto, rezultat 2:20,16.

Štafeta dečaci  u sastavu Leon Ujvari, Ognjen Gabrić, Žarko Burić i Filip Miler - kadeti - 3. mesto, rezultat 1:52,40.

Ekipu su predvodili treneri Miroslav Udicki i Robert Šimon.