Pregleda: 2147

Plivanje: Kadeti "Spartak Prozivke" prvaci Vojvodine

29.06.2021. u 11:15h
Na Prvenstvu Vojvodine u plivanju za pionire i kadete održanom za vikend u Pančevu, Spartak Prozivka u kadetskoj konkurenciji osvojio je prvo mesto, dok su mlađi takmičari, deca rođena 2009. i 2010. godine, bili peti. Najuspešniji plivači su bili Una Milošević , Ognjen Gabrić i Leon Ujvari, osvojivši zlatne medalje u svojim uzrasnim kategorijama. Ujedno je održan i plivački Miting „Vojvodina Open“ za juniore i seniore. Subotičani su bili uspešni i osvojili 17 medalja.

U konkurenciji pioniri i kadeta zlato su osvojili: Una Milošević na 200m prsno, Ognjen Gabrić na 200m leđno, Leon Ujvari na 100m delfin. Štafeta 4x50 dečaci - Gabrić, Ujvari, Miler i Burić.

Srebrom su se okitili: Aleksandra Kovač Striko na 200m prsno, Leon Ujvari na 200m leđno, Teodora Ždrnja na 200m mešovito. Štafeta 4x50 mešovito devojčice - Ždrnja, Kostić, Martić, Čović.

Bronzane medalje su osvojili: Leon Ujvari na 200m mešovito, Maša Kostić 200m slobodno, Teodora Ždrnja na 200m leđno. Ekipu su predvodili treneri Robert Šimon i Davor Vujković.

Drugog plivačkog dana nastupilo je 6 juniora i Adriel Hajagoš u seniorskoj konkurenciji. On je opravdao ulogu favorita u svojoj omiljenoj disciplini delfin osvojivši zlato na 50 i na 100 metara. Odličan nastup je imala i Petra Čajkaš osvojivši tri prva mesta u disciplini leđno (50, 100 i 200 metara).

Juniori Spartak Prozivke

Lista osvajača medalja:

Zlato: Adriel Hajagoš na 50m i 100m delfin, Petra Čajkaš na 50m, 100m i 200m leđno. Štafeta 4x100m mešovito dečaci - Đuketić, Farkaš, Martić i Kutuzov.

Srebro: Ema Vetštein na 50m slobodno, Adriel Hajagoš na 50m slobodno, Bojan Martić na 100m slobodno, David Farkaš na 50m, 100m i 200m prsno.

Bronza: Ema Vetštein na 200m slobodno, Petra Čajkaš na 50m delfin, Ivan Đuketić na 100m prsno, Bojan Martić na 50m delfin, Nemanja Kutuzov na  400m mešovito.

Ekipu je predvodio trener Miroslav Udicki.